برگزاری دورهای آموزش گردشگری در ماه رمضان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی تهران، رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران ماه رمضان را فرصتی مناسب برای آموزش فعالان  صنعت گردشگری در استان تهران دانست و افزود:  به دلیل کاهش شدید اجرای تورهای داخلی در ماه رمضان بسیاری از شاغلان این صنعت از جمله  راهنمایان گردشگری، پرسنل دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی  از وقت آزادتری نسبت به سایر ماه های سال برخوردار هستند.

خسروآبادی بیان كرد: اولین مکانی که گردشگران خارجی  بعد از ورود به تهران خواستار بازدید از آن هستند، موزه ملی ایران است. پس راهنمایان تهران باید بیشترین مهارت و دانش علمی را در بیان دوره های تاریخی نمایش داده شده در این موزه داشته باشند، چرا كه روایت درست از تاریخ ایران در موزه ملی میتواند گردشگران داخلی و حتی خارجی را  را برای بازدید از اماکنی که آثار بدست آمده از آن را مشاهده می کنند مشتاق کند.

وی ادامه داد: حوزه گردشگری نیازمند قدرت در بخش آموزش و حرکت بسوی عملی تر كردن دوره های مرتبط است به همین منظور دوره های آموزشی ویژه راهنمایان با همکاری و مشارکت موزه ملی ایران با شناخت کامل دوره های تاریخی و باستان شناسی برگزار می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران افزود: باستان شناسی پارینه سنگی ایران اولین کارگاه آموزشی است که چهارشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد و این سلسله نشست ها به صورت هفتگی ادامه خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری دورهای آموزش گردشگری در ماه رمضان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات