ضعف مدیریت و البته نقض قانون فیفا

به گزارش خبرنگار مهر، سال گذشته هواداران پرسپولیس جلوی درب باشگاه و وزارتخانه تجمع کردند و اعتراض شدیدی داشتند که پرسپولیس خوب بازیکن نگرفته است. اعتراض‌ها در بخش قرمز فوتبال بسیار بالا گرفته بود و همه چیز را تحت الشعاع قرارداده بود، امسال استقلالی‌ها تاکنون دوبار جلوی درب وزارت ورزش تجمع کرده‌اند و به وزیر اعتراض شدید دارند، پرسپولیسی‌ها وزیر را سال گذشته استقلالی می‌دانستند و امسال استقلالی‌ها وزیر را پرسپولیسی می‌دانند و کیست که نداند این اعتراض‌ها از طریق فضای مجازی به گوش آقای روحانی هم رسیده است.

ضعف مدیریت
می‌توان در چنین شرایطی تنها به عملکرد وزیر پرداخت و تغییرات بسیار زیاد مدیرانی که هنوز جام نیاورده‌اند، را تنها دلیل این اتفاق دانست. اگر چنین دیدگاهی هم وجود داشته باشد چندان غلط نیست چرا که در پرسپولیس در عرض دو سال گذشته هفت مدیر و سه دسته مربی جابه جا شده‌اند و در استقلال یک مدیر و سه دسته مربی تا این لحظه!

این نشان از اشکال در مدیریت هم هست اما مشکل وزارت ورزش آنجا به اوج می‌رسد که اگر وزیر عالی هم عمل می‌کرد و تصمیم‌های بهتری هم می گرفت آیا این اعتراض‌ها وجود نداشت؟

 آن روز هواداران تیم خود را عالی و تیم رقیب را عالی‌تر دیده و به عالی‌تر بودن رقیب اعتراض می‌کنند. این یک ساختار غلط است و با قوانین فیفا در تضاد.

قانون فیفا
فیفا قانونی دارد که یک مجمع برای دو باشگاه پذیرفتنی نیست. دلیل اصرار فیفا در این رابطه همین موارد است که با روح رقابت ناسازگاری دارد و به همین دلیل هم هست که فولاد نوین به لیگ برتر صعود می کند اما اجازه ورود به لیگ برتر را پیدا نمی‌کند چون مجمع آن با فولاد خوزستان یکی است.

مشکل در مورد استقلال و پرسپولیس اما این است که هر دو یک مجمع دارند، البته استقلال روی کاغذ مجمعش وزارت اقتصاد و دارایی است اما در عمل وزیر ورزش برای هر دو تیم تصمیم می گیرد و اگر نه مثل امروز اشتباه که اگر درست هم تصمیم بگیرد باز هم متهم به تبعیض خواهد شد و البته در این روزها که اوضاع پیچیده شده و تصمیم ها وارونه است اوضاع بدتر هم هست.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضعف مدیریت و البته نقض قانون فیفا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات