چهار هزار میلیارد ریال برای تکمیل سدهای آذربایجان غربی مورد نیاز است

به گزارش خبرنگار ایرنا، کیومرث دانشجو روز چهارشنبه در بازدید از روند اجرایی سد انحرافی بویلاپوش خوی افزود: برای پایداری منابع آب در استان سدهای مخزنی سیلوه، چپرآباد، گرد بین و کرم آباد در مناطق مختلف استان در حال احداث است.
وی با بیان اینکه تاکنون برای اجرای این طرح ها در استان بیش از شش هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، بیان کرد: با بهره برداری از سدهای در حال اجرا در استان آذربایجان غربی، ظرفیت منابع آبی استان 350 میلیون مترمکعب افزایش خواهد یافت.
وی در جریان این بازدید با اشاره به پیشرفت فیزیکی 52 درصدی سد انحرافی بویلاپوش خوی اضافه کرد: با بهره برداری از این سد انحرافی، آب بیش از هشت هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان خوی تامین می شود.
وی بیان کرد: این سد با هدف تامین 50 میلیون متر مکعب آب برای بهبود آبیاری بیش از هشت هزار و 500 هکتار از اراضی دشت خوی و توسعه اراضی کشاورزی شش هزار و 500 هکتار از اراضی منطقه ایواوغلی و کنترل سیلاب های مخرب رودخانه قطور و اجرای روش های جدید آبیاری مدرن از قبیل آبیاری بارانی در منطقه در حال اجرا است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان آذربایجان غربی اظهار کرد: این سد انحرافی در 22 کیلومتری شهرستان خوی بر روی رودخانه قطور در حال ساخت بوده و سازه های در حال اجرای آن از 90 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
وی ادامه داد: برای اجرای این سد تاکنون 150 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و امسال برای تکمیل آن از محل صندوق توسعه ملی 120 میلیارد ریال اختصاص یافته است.
دانشجو افزود: برای تکمیل و بهره برداری این سد در ظرف دو سال آینده بیش از 680 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
به گزارش ایرنا، این طرح زیربنایی و ملی در حوزه آب و خاک شهرستان خوی برای مهار آب های سطحی و تامین آب اراضی کشاورزی 12 روستا درشهرستان خوی در حال احداث است.
7128/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهار هزار میلیارد ریال برای تکمیل سدهای آذربایجان غربی مورد نیاز است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات