بارگیری در پایانه بوشهر برقرار است/ رانندگان نوبت دهی بار سامان یابد

آنان درگفت وگو با ایرنا افزودند:اجرای طرح حذف سالن اعلام بار و نوبت دهی و اصرار بر اجرای این طرح با مشکلاتی که در پی داشته و ضعف نظارت باعث اجحاف در حق برخی از رانندگان و رواج پدیده زیر میزی در این بخش شده است.
یکی از رانندگان گفت: طرح حذف سالن اعلام بار و نوبت دهی در استانهای معدودی از جمله بوشهر اجرا شده است.
احمد حسن زاده یادآورشد:هرچند در نحوه توزیع بار قبل از اجرای این طرح نیز اشکالاتی وجود داشت اما اداره کل حمل و نقل و پایانه ها بجای اعمال مدیریت و تقویت نظارت کماکان اصرار بر طرحی دارد که مشکل آفرین شده است.
یک کارشناس حمل و نقل نیز گفت: طرح حذف سالن اعلام بار و نوبت دهی در پایانه بار بوشهر از ابتدا مبتنی بر داده های علمی نبود و هم اینک نیز تداوم آن علمی نیست.
محسن ابراهیمی افزود: اداره کل حمل و نقل استان بوشهر باید از طریق ایجاد سامانه هوشمند در ورود کامیون ها به پایانه بار نظارت جدی کند تا عدالت در احقاق حق رانندگان رعایت شود.
وی اظهارداشت:براساس آمارهای منتشر شده میزان جابجایی کالا در بندر بوشهر در سال 93 نسبت به 94 حدود یک میلیون تن کاهش یافته است .
ابراهیمی تصریح کرد: باتوجه به اجرای برجام محدودیت پهلوگیری کشتی در بنادر شهید رجایی و باهنر برطرف شده است و کشتی هایی که بواسطه تحریم بنادر یادشده قبلا در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری می کردند هم اینک انجام نمی شود.
وی گفت:این امر باعث کاهش میزان ورودی کالا و نوبت دهی بار در بندر بوشهر شده است طوریکه برخی راننده ها بجای هر سه روز الان بیش از یکهفته نوبت بار برایشان انجام می شود.
این کارشناس یادآورشد:فقدان شهرک حمل بار در چهار بندر فعال استان بوشهر نیز باعث شده تا مدیریت حمل بار در این استان به درستی اعمال نشود.
ابراهیمی افزود: هم اینک فقط در بوشهر و عسلویه شهرک (پایانه ) حمل بار وجود دارد و گناوه، دیلم، دیر، کنگان، جم و اهرم فاقد این مهم هستند.
یک راننده نیز گفت:هم اینک در برخی از استانها اولویت نوبت دهی برای جابجایی کالا به خودروهایی است که پلاک همان استان باشند.
عباس رضایی افزود: این درحالی است که این مهم در استان بوشهر اجرا نمی شود و برخی داد و ستدهای غیرمتعارف بر تعیین میزان نوبت دهی بار حاکم است.
مدیرکل حمل ونقل و پایانه های استان بوشهر نیز گفت: بارگیری در پایانه بوشهر هرچند کاهش یافته اما آنچه در برخی رسانه ها بعنوان اعتصاب از آن یاد می شود وجود ندارد.
حمید رضا علم افزود:در چند روز اخیر رانندگان نسبت به نحوه توزیع بار گلایه مند شده اند که این مهم در دست بررسی است.
وی یادآورشد: روز گذشته 147 دستگاه خودرو بارگیری در پایانه بار بوشهر انجام شد .
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان بوشهر اضافه کرد: برخی از رانندگان نسبت به حذف سالن اعلام بار و نوبت دهی برای حمل بار به کامیون ها اعتراض دارند.
علم گفت: دیدگاههای رانندگان در مورد اجرای این طرح که بیش از یکسال است در پایانه بار بوشهر درحال اجراست دریافت شده است و با شناسایی نقاط قوت و ضعف طرح تصمیم مقتضی گرفته خواهد شد.
7212/ 6045

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بارگیری در پایانه بوشهر برقرار است/ رانندگان نوبت دهی بار سامان یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات