جغرافیای جرم، مبنای اقدامات پلیس آگاهی

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمدرضا مقیمی در جلسه قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت گفت: کاهش سرقت و استرداد اموال با مالباختگان از اولویت های پلیس آگاهی در سال ۹۵ است.

وی با بیان اینکه آموزش در پیشبرد اهداف سازمانی نقش کلیدی و موثری دارد، افزود: ارتقاء مهارت های علمی و عملی کارکنان و تعالی سازمانی با سرمایه گذاری در آموزش، امکان پذیر است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: تمرکز پلیس آگاهی، سرمایه گذاری در راستای کاهش جرایم به ویژه سرقت و تشدید مبارزه با قاچاق است. بکارگیری نیروهای انسانی و متخصص همچنین تجهیزات لازم در راستای مبارزه با این دو اولویت در دستور کار قرار دارد.

وی با اعلام اینکه سرقت باید بر مبنای جغرافیای جرم و میزان جمعیت کنترل شود، افزود: فرآیند کنترل و مهار مجرمان باید با بکارگیری دانش پلیسی و تجهیزات نوین محقق شود.

وی پیشگیری را مقدمه وقوع جرم برشمرد و افزود: باید از طریق رسانه ها، آگاه سازی مردم و اطلاع رسانی از ظرفیت رسانه های جمعی و معاونت اجتماعی، برای پیشرفت عملیات روانی علیه سارقان و مجرمان استفاده شود.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: مشارکت دهی مردم بر کسب موفقت ماموریت های سازمانی یک ضرورت انکار ناپذیر است و بهره وری از ظرفیت شهروندان در توسعه نظم و امنیت بسیار کارآمد است.

سردار مقیمی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای کاهش نگهداری اشیاء گران بها در منازل گفت: متاسفانه برخی از شهروندان وجوهات نقدی، طلا، جواهر را در خانه نگهداری می کنند و با توجه به سهولت سرقت اینگونه اموال و تبدیل آن به احسن، تمرکز سارقان نیز بر سرقت وجوهات نقد، اشیاء گران بها و طلا و جواهر است.

وی گفت: باید فرهنگ استفاده از صندوق امانات در بانکها برای نگهداری وجوهات نقد اعم از طلا و جواهر در جامعه تقویت شود چرا که تحقق این مهم در کاهش سرقت نقش موثر دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جغرافیای جرم، مبنای اقدامات پلیس آگاهی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات