برای کاهش عوامل تخریب در منابع طبیعی «طرح هفت» اجرایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود منصور که در جمع روسای ادارات ممیزی و حدنگاری اراضی ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استانهای کشور سخن می‌گفت ضمن اعلام این مطلب افزود: طرح هفت بر مبنای سیاست های سازمان جنگل ها طراحی شده و اقداماتی زیربنایی در قالب ۷ محور را شامل می شود که با اجرای این طرح ضمن کاهش عوامل تخریب در عرصه های منابع طبیعی، تحرک و انگیزه بیشتری در واحدهای اجرایی ایجاد خواهد کرد.

منصور به هدف‌گذاری و برنامه ریزی برای اجرای محورهای هفتگانه این طرح اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی بعمل آمده هدف‌گذاری برای اجرای محورهای هفتگانه این طرح در سال ۹۵ عبارتند از توسعه حفاظت مشارکتی در سطح ۱۲ میلیون هکتار، تثبیت مالکیت و کاداستر اراضی ملی و موات در سطح ۲۰ میلیون هکتار، تشخیص و تعیین حریم و کاداستر اراضی مستحدث و ساحلی به میزان ۴۳۱۸ کیلومتر، تهیه نقشه‌های اراضی تخصیص یافته و تلاش برای اخذ حقوق دولت به ترتیب ۷۵۰ هزار هکتار و یک هزار میلیارد ریال، تعیین تکلیف اراضی اختلافی (ماده واحده) برای ۵۰هزار پرونده، تامین سوخت مناسب و اجرای کمربند حفاظتی در مناطق بحرانی و جنگلی به ترتیب برای ۵هزار خانوار و ۲هزار کیلومتر و همچنین تکمیل بانک اطلاعات جامع زمین برای ۳۰هزار پلاک.

وی از آمادگی کامل و عزم جدی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای اجرای این طرح خبر داد و تاکید کرد: در صورت تحقق منابع اعتباری لازم این طرح به طور کامل اجرا خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برای کاهش عوامل تخریب در منابع طبیعی «طرح هفت» اجرایی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات