تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی برای زنان سرپرست خانوار در سال ۹۵

ندا واشیانی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه زنان و به ویژه زنان سرپرست خانوار از جمله اقشار آسیب‌پذیر در جامعه هستند، اظهار داشت: زنان سرپرست خانوار به زنانی اطلاق می‌شود که به هر دلیلی ناچارند اقتصاد خانواده را تنها تامین کنند و به گونه‌ای بازیگر نقش پدر و مادر برای فرزندانشان باشند.

وی در خصوص زنان خود سرپرست نیز بیان داشت: زنان خود سرپرست کسانی هستند که ازدواج نکرده و تنها زندگی می‌کنند و به گونه‌ای سرپرست خانوار هستند اما باید توجه داشت که در طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری اصفهان، این زنان در طرح قرار نگرفته‌اند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با تاکید بر اینکه زنان سرپرست خانوار به طور عمده از مشکلات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، مهارتی و مشکلات جسمی و روحی و مشکلات رنج می‌برند، اضافه کرد: یکی از دلایل فقر آنها کم توجهی دولت‌ها و نبود سیاست‌های تأمین اجتماعی جامع است که این خانواده‌ها را مورد حمایت قرار دهد.

وی نبود سیستم جبران کننده درآمدها از طرف قراردادهای دولتی یا ناچیز بودن آثار خدمات این سیستم‌های جبرانی بر وضعیت خانواده و در مجموع محدودیت حمایت دولت و اجتماع از این خانواده‌ها زنان سرپرست خانوار را به سمت این دست مشکلات سوق می‌دهد، اظهار داشت: همچنین باید توجه داشت که نیاز اقتصادی مهم‌ترین مسئله در زندگی زنان سرپرست خانوار محسوب می‌شود که با اشتغال بخشی از نیازهای اقتصادی آنها تامین شده و به واسطه آن وضعیت خانواده تحت سرپرستی آنان نیز بهبود بخشیده می‌شود.

لزوم تدوین برنامه‌های کوتاه و بلند مدت برای حل مشکلات زنان سرپرست خانوار

واشیانی‌پور تدوین برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت برای پیگیری و حل مشکلات زنان سرپرست خانوار از سوی متولیان امر را ضروری خواند و ابراز داشت: همچنین باید توجه داشته باشیم که در شهر اصفهان و با توجه به اهتمام مدیران شهری در پنج منطقه ار شهر اصفهان شرایط اشتغال بانوان سرپرست خانوار فراهم شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در بودجه سال ۹۵ شورای اسلامی شهر نیز ردیفی تحت عنوان زنان سرپرست خانوار با مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان دیده شده که بتوانیم طرح حمایت از زنان سرپرست خانوار را گسترش دهیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۲ تعداد زنان سرپرست خانوار شهر اصفهان ۷۲ هزار و ۵۷۶ نفر گزارش شده است، ادامه داد: بر اساس این آمار سال ۹۳ طرح زنان سرپرست خانوار تدوین و تصویب شد و تعداد خانوارهای با سرپرستی زن، با یک نفر تحت تکفل ۴۸ درصد با دونفر تحت تکفل ۲۴ درصد با سه نفر تحت تکفل ۱۷ درصد با چهار نفر تحت تکفل هفت درصد تخمین زده شد.

وی در ادامه گریزی به لایجه زنان سرپرست خانوار در شورای اسلامی شهر اصفهان زد و ابراز داشت: برگزاری و حمایت از برنامه‌های آموزشی با رویکرد توانمند سازی، برگزاری و حمایت از نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های فصلی محصولات تولید شده توسط زنان سرپرست خانوار و انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با نهادهای مسئول به منظور مشارکت در راه‌اندازی مراکز رشد کارآفرینی شهری با اولویت اشتغال زنان سرپرست خانوار،از جمله بندهای ای طرح است.

واشیانی پور در ادامه به بندهای دیگر این طرح اشاره و اضافه کرد: معرفی شرکت‌ها و تعاونی‌های تولیدی و توزیعی که زنان سرپرست خانوار سهم اصلی نیروی شاغل در آنها هستند به بانک شهر جهت دریافت تسهیلات ارزان قیمت، اجرای کامل تعهدات شهرداری بر اساس ماده ۳۰ قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در قالب تشکیل بازارهای فروش هفتگی ویژه زنان سرپرست خانوار در باغ های بانوان و توسعه کمی و کیفی روزآمد بازارها، توسعه انسانی تاکسی بی‌سیم بانوان وپتاکسی های سرویس مدارس بانوان با اولویت زنان سرپرست خانوار و اولویت دهی به زنان سرپرست خانوار و شرکت های حقوقی با پرسنل مذکور در تامین نیازهای شهرداری در بخش خدمات فنی و پشتیبانی، تبلیغات و تولیدات محصولات فرهنگی و هنری و .... از جمله بندهای این طرح است.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی برای زنان سرپرست خانوار در سال ۹۵» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات