اشتغال پایدار مددجویان تحت حمایت کمیته امداد بوشهر فراهم می‌شود

اشتغال معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: افراد مورد حمایت کمیته امداد استان بوشهر که دارای توان کار بوده پس از استعداد سنجی و ارائه آموزش‌های لازم زمینه اشتغال پایدار آنان فراهم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، صمد فرار صبح امروز در نشست با مسئولان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه کمیته امداد استان بوشهر قدم‌های موثری در خودکفایی مددجویان برداشته است اظهار داشت: سال گذشته یک‌هزار و 500  خانوار تحت پوشش این نهاد با بهره‌مندی از آموزش‌های اشتغال‌زایی و دریافت تسهیلات در تامین معیشت خودکفا و از زیر چتر کمیته امداد استان بوشهر خارج شدند.

وی با بیان اینکه افزایش آگاهی‌های فنی وحرفه‌ای مددجویان از اولویت برنامه‌های این نهاد است تصریح کرد: نتیجه ارزیابی عملکرد برنامه توانمند سازی نشان می‌دهد افرادی که از دانش فنی ومهارت‌های حرفه‌ای بالاتری برخورداربوده‌اند دراجرای طرح اشتغال و خودکفایی موفقیت بیشتری داشته‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر مهارت‌افزایی را کلید موفقیت در طرح‌های اشتغال‌زایی دانست و تصریح کرد: دانش فنی و مهارت‌های حرفه‌ای کلید اصلی موفقیت درفعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی  است به همین سبب کمیته امداد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای رادراولویت برنامه توانمند سازی قرار داده است که جامعه هدف قادر باشد با تسلط کامل به انجام فعالیت دررشته شغلی مورد علاقه خود بپردازد.

فرار با بیان اینکه توانمندی خانواده‌های محروم وکم بضاعت برای خودکفایی اقتصادی از برنامه‌های مهم کمیته امداد است خاطر نشان کرد: رویکرد امداد بسوی سرمایه گذاری برای برگزاری آموزش‌های مبتنی بر اشتغال پایدار ومتناسب با بازار کار و قابلیت‌های موجود دراستان از طریق آماده سازی نیروی کار ماهر برای واحدهای تولیدی وخدماتی  است.

وی جامعه هدف آموزش‌های مهارتی در کمیته امداد امام خمینی (ره)  را  افراد مورد حمایت، همسر و فرزندان که دارای توان کار بوده  دانست و افزود: پس از استعداد سنجی و ارائه آموزش‌های لازم زمینه اشتغال مددجویان فراهم می‌شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان بوشهر در این نشست با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی به مددجویان دربرنامه این نهاد است اظهار داشت: ارائه آموزش‌های مهارتی بازار محور برای توانمند سازی مددجویان کمیته امداد در دستور کار این مرکز قرار دارد.

جمشید مطرقی  بیان کرد: یکی از سیاست‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اشاعه آموزش‌های مهارتی در نقاط محروم و در بین روستائیان و مددجویان نهادهای حمایتی به منظور توانمند سازی گروه هدف برای ورود به عرصه‌های اقتصادی است.

وی افزود: کمیته امداد با نیاز سنجی که در بین مددجویان خود انجام می‌دهد دوره‌های آموزشی بازار محور را برای توانمند سازی خانواده‌های تحت حمایت خود به مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای اعلام تا نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی برای علاقه مندان به فراگیری مهارت اقدام شود.

مطرقی گفت: این مرکز آمادگی ارائه آموزش‌های مهارتی در خوشه‌های صنعت، خدمات، کشاورزی و صنایع دستی را برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و افراد تحت تکفل آنها دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اشتغال پایدار مددجویان تحت حمایت کمیته امداد بوشهر فراهم می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات