شعب رایی و صلحی شورای حل اختلاف استان البرز تفکیک می‌شوند

شورای حل اختلاف رئیس شورای حل اختلاف استان البرز با بیان اینکه شعب رایی و صلحی شورای حل اختلاف استان البرز تفکیک می‌شوند، گفت: با توجه به اجرای قانون جدید شورا و افزایش حدود صلاحیت‌ها مقرر شده شورا به شعب رأیی و شعب صلحی تفکیک و رسیدگی‌ها با این روش انجام شود.

به گزار ش خبرگزاری تسنیم از کرج، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، لقمان کیاپاشا در نشستی با کارکنان شورا در مرکز استان، با حضور قضات و مسئولان ستادی از اجرای تفکیک شعب به رأیی و صلحی خبر داد و اظهار داشت: باتوجه به اجرای قانون جدید شورا و افزایش حدود صلاحیت‌ها مقرر شده شورا به شعب رأیی و شعب صلحی تفکیک و رسیدگی‌ها با این روش انجام شود.

رئیس شورای حل اختلاف استان البرز با اشاره به قانون جدید شورای حل اختلاف، گفت: مطابق ماده 8 قانون جدید شورا، طرفین با تراضی می‌توانند با مراجعه به شعب صلح و سازش دعاوی خود را مصالحه کنند.

وی با بیان اینکه همچنین به موجب ماده 11 قانون مذکور پرونده از سوی دادگستری یا دادسرا برای سازش به شورا ارجاع داده می‌شود تا اعضا تلاش خود را جهت برقراری صلح وسازش بکار گیرند، افزود: پرونده‌های موضوع ماده 9 قانون یاد شده در صلاحیت شوراهای حل اختلاف استان البرز است و اعضای شعبه تلاش می‌کنند موضوع با سازش خاتمه یابد و در صورت عدم سازش، پرونده جهت صدور رای، به نظر قاضی شوراهای حل اختلاف استان البرز می‌رسد.

معاون قضایی رئیس‌کل دادگستری استان البرز با تاکید بر آموزش و ارتقا سطح علمی اعضاء، گفت: لازم است که اعضا جهت بالابردن سطح علمی خود اهتمام بیشتری ورزند و بتوانند در مسائل حقوقی و رعایت تشریفات آئین دادرسی مدنی تسلط داشته باشند؛ همچنین در شعب صلحی، افراد باید از نفوذ کلام بالایی برخوردار بوده و معتمد و دارای وجهه اجتماعی باشند تا بتوانند اهداف تشکیل این شعب را عملیاتی کنند.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان البرز افزود: کسانی که شرایط عضویت مطابق قانون شورا را دارند، می‌توانند درخواست عضویت خود را ارائه کنند که پس از طی مراحل گزینش و کمیسیون انتصابات، به عنوان عضو همکاری کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شعب رایی و صلحی شورای حل اختلاف استان البرز تفکیک می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات