مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری برای شهرداری مشهد لازم‌الاجرا نیست

نخعی راد رئیس کمیسیون امور اقتصادی‏، سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد گفت: مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری برای شهرداری مشهد لازم‌الاجرا نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدسبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی‌اصغر نخعی‌راد در زمینه مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری اظهار داشت: مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری تنها اگر بر اساس ماده 2 قانون تأسیس شورای شهرسازی و معماری باشد، لازم‌الاجرا است.

وی افزود: این ماده تکالیف این شورا را تعیین کرده و در ماه 7 آن شهرداری‌ها را مکلف به اجرای مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران طبق مفاد ماده 2 کرده اما این مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری براساس ماده 2 نبوده و در امور اجرایی دخالت کرده بر همین اساس لازم‌الاجرا نیست و شهرداری باید براساس طرح‌های تفصیلی گذشته عمل کند.

رئیس کمیسیون امور اقتصادی‏، سرمایه گذاری شورای شهر مشهد بیان کرد: نکته قابل‌ توجه اینکه مطالب مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری گفتمانی است که در سال‌های گذشته توسط شورای چهارم مطرح شده و در واقع شورای چهارم از ساخت‌وسازهای اطراف حرم مطهر رضوی، تخلفات کمیسیون ماده 5 و عدم نظارت شورای عالی معماری و شهرسازی انتقاد کرد و باید با متخلفان مسئول گذشته در این ارتباط برخورد شود و نباید تخلفات را به پای شورای چهارم و شهرداری مشهد نوشت.

نخعی‌راد بیان کرد: 7 سال تخلف‌های مختلف از سوی شهردار و کمیسیون ماده 100 در مدیریت گذشته انجام شد اما امروز همان تخلفات را به مدیریت شهری فعلی منتسب می‌کنند.

وی درباره اظهارات سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی در مورد شورای چهارم شهر مشهد گفت: بیانات و حرف‌های این فرد خلاف و بسیار زشت بود و تنها به‌دنبال این بود تا با استفاده از رسانه‌ها مطرح شود و ترجیح می‌دهم بیانات زشت و توهین‌آمیز وی را پاسخ ندهم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری برای شهرداری مشهد لازم‌الاجرا نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات