داوری: چرا اصلاح طلبان معترض شلاق خوردن کارگران نشد؟

صادق زیباکلام و عبدالرضا داوری عملکرد دولت یازدهم را در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و بین‌المللی را در مناظره‌ای ۲ ساعته تحلیل کردند. به گزارش نامه نیوز، بخش‌هايي از سخنان داوري از اين قرار است:

**در حوزه حمایت نهادهای حاکمیتی بی‌نظیرترین حمایت را در بحث پرونده هسته‌ای توسط رهبری از دولت به عمل آمد.  اگر بخواهیم از این زاویه نگاه کنیم قضایا به نفع دولت تمام نمی‌شود.

**روحانی در کتاب «خاطرات هسته‌ای» به پیچیدگی بحث پرونده هسته‌ای در دوره دولت‌اصلاحات اشاره کرده که مشخص می‌شود در آن دوران کسانی به دشمن پاس گل داده‌اند. دولت‌اصلاحات پرونده هسته‌ای را با ۴ بیانیه شورای حکام به دولت احمدی نژاد تحویل داد.

**دولت روحانی معدل دولت خاتمی و دولت هاشمی است و مشکلات و شکاف‌هایی که درآن دو دولت پیش آمده را به دوش می‌کشد.دولت هاشمی با همسان‌سازی سیاست‌های اقتصادیش با بانک جهانی و مشکلاتی که از این منظر در جامعه پیش آمد موجب شکاف در جامعه شد و مردمی که دسترسی‌شان به منابع محدود شده بود، دست از حمایت دولت برداشتند و روبروی دولت ایستادند؛

مانند اعتراضات کوی طلاب در مشهد که با واکنش شدید دولت هاشمی روبرو  شد. شکاف دیگر در دولت اصلاحات با بحث گفتمان وابستگی مطرح و موجب شد که حزب‌الهی‌ها از دولت دور شوند و مقابل دولت خاتمی قرار گیرند.دولت روحانی این دو شکاف را به ارث برده و در واقع نقاط ضعف دولت هاشمی و خاتمی را به دوش می‌کشد. این وضعیت موجب می شود که دولت یازدهم دولتی یک‌دوره‌ای باشد.

** هیچ‌گاه آمریکاستیز نبوده‌ایم. چه زمانی ما رئیس دولت آمریکا را ترور کرده‌ایم؟ این آنها بوده‌اند که در ایران دست به ترور زده‌اند. در موضوع گروگان‌گیری نیز این اصلاح‌طلب‌ها بودند که گروگان‌ها را تحویل دادند و در بحث اقتصاد هم باید بگویم آمریکایی‌ها که غول اقتصاد آزاد هستند امروز خودشان دچار هزاران مشکل‌اند.

**{با اشاره به موضوع شلاق‌خوردن تعدادی کارگر در معدن طلای آق‌دره} چرا در این خصوص هیچ اصلاح‌طلبی اظهارنظر و انتقادی نکرد؟ دولت یازدهم دولت کارفرمایان است.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «داوری: چرا اصلاح طلبان معترض شلاق خوردن کارگران نشد؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات