رهبر سنای آمریکا خطاب به ترامپ: دست از حمله به این و آن بردار!

رهبر جمهوری خواهان سنای آمریکا با انتقاد از دونالد ترامپ گفت که وی باید از حمله به گروه‌های اقلیت دست برداشته و به بحث درباره مسائلی که برای آمریکایی‌ها مهم است بپردازد. به گزارش نامه نیوز، میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواهان در سنای آمریکا در پاسخ به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، کاندیدای نهایی حزب جمهوری خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری درباره قاضی مکزیکی رسیدگی کننده به پرونده دانشگاه وی گفت: توصیه من به کاندیدای حزبمان این است که شروع به صحبت و بحث درباره مسائلی کند که برای مردم آمریکا اهمیت دارند و این کار را همین الان آغاز کند.

 وی افزود: همچنین زمان آن رسیده که ترامپ دست از حمله به افراد مختلفی که با آنها رقابت دارد و یا گروه‌های اقلیت مختلف در کشور بردارد.

این اظهارات مک کانل در حالی مطرح شده‌اند که دونالد ترامپ سخنان "نژادپرستانه‌ای" در مورد قاضی مکزیکی الاصل رسیدگی کننده به پرونده تقلب در دانشگاهش موسوم به "دانشگاه ترامپ" مطرح کرد.

قاضی گونزالو کوریل، مسئول رسیدگی به شکایتی علیه دانشگاه ترامپ است.  ترامپ در این خصوص گفته با توجه به اینکه قاضی مکزیکی الاصل است نمی‌تواند در مورد او که خواستار ایجاد دیواری بلند بین آمریکا و مکزیک شده بی‌طرف باشد.

اظهارات ترامپ در مورد این قاضی متولد آمریکا با موجی از انتقادها در داخل حزب جمهوری خواه روبرو شد.

ترامپ در پی این انتقادها گفت که از اظهاراتش سوء برداشت شده و انتقاد وی حمله‌ای به همه مکزیکی‌ها نبوده است.

وی همچنین در اظهاراتش درباره این مناقشه مسلمانان را نیز بی نصیب نگذاشت و گفت که منصوب کردن یک قاضی مسلمان برای این پرونده با توجه به این که او در موضعی گفته بود اجازه ورود مسلمانان به آمریکا در صورت ریاست جمهوری را نمی دهد موجب غرض ورزی و عدم بی طرفی خواهد شد.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رهبر سنای آمریکا خطاب به ترامپ: دست از حمله به این و آن بردار!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات