تصویر نجومی روز ناسا: ابرنواختر و قیفاووسی های کهکشان مارپیچی -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,[categoriy]

تصویر نجومی روز ناسا: ابرنواختر و قیفاووسی های کهکشان مارپیچی

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز

آکاایران: تصویر نجومی روز ناسا: ابرنواختر و قیفاووسی های کهکشان مارپیچی


آکاایران این کهکشان درباره ی سرعت انبساط جهان می تواند به ما چه بگوید؟

احتمالا خیلی چیزها چرا که UGC 9391 نه تنها دارای تعداد زیادی ستاره ی متغیر قیفاووسی (دایره های قرمز) است بلکه ابرنواختر نوع Ia هم دارد (ضربدر آبی). هر دو نوع این اجرام روشنایی استاندارد دارند و هرچند قیفاووسی ها معمولا در نزدیکی دیده می شوند ولی ابرنواخترها در فواصل خیلی دور از ما قرار دارند.

 

به گزارش آکاایران تحلیل های جدیدی که روی داده های تلسکوپ هابل انجام گرفته نشان می دهد که در UGC 9391 و بعضی کهکشان های دیگر قیفاووسی ها و ابرنواخترها کمی سریع تر از چیزی که انتظار می رفت در حال انبساط به همراه کیهان هستند. اکنون کیهان شناسان سخت در پی فهمیدن علت این اختلاف هستند.

 

اخبار علمی - دیجی کالا

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصویر نجومی روز ناسا: ابرنواختر و قیفاووسی های کهکشان مارپیچی -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات