خرید ۷۵ دستگاه آمبولانس/ناوگان امدادی هلال احمر تجهیز می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سیدامیر محسن ضیائی شب گذشته با حضور در پایگاه امداد و نجات جاده ای گردنه قوچک در استان تهران، افطار را میهمان امدادگران این پایگاه بود.  

وی با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و ایجاد فرصتی مغتنم برای بندگی و تقرب به خداوند متعال خاطر نشان کرد: این میهمانی فرصتی ارزشمند و زمانی مناسب برای تزکیه نفس و روح است.  

ضیائی افزود: طبق روایات سه نوع روزه وجود دارد که نوع اول روزه عام است که همان دوری از خوردن و آشامیدن است. نوع دوم روزه، روزه خواص است که دست، چشم، زبان، گوش و تمام اعضا و جوارح انسان روزه است و به نوعی خلق از دست انسان در امان است این نوع روزه فضای ایمان و بندگی را فراهم می کند.

وی، سومین نوع روزه را روزه خاص الخاص دانست که این نوع روزه متعلق به بندگان مقرب، اولیا و انبیاء الهی است که انسان از هر چیزی به غیر از خدا دست می شوید و تنها خدا را می بیند.

ضیائی افزود: امدادگرانی که لباس خدمت به مردم را به تن کردند؛ غایت عبادتشان در بخش اجتماعی جامعه و در خدمت به مردم در سخت ترین شرایط، ظهور می کند و روزه شان از نوع دوم است. در حقیقت خدمت به مردم چهره ایمان شماست و امیدوارم که بتوانید به مراحل بالاتر از روزه داری و بندگی نیز صعود کنید.

بنابراین گزارش در این ضیافت افطار امدادگران پایگاه امداد و نجات جاده ای گردنه قوچک لواسان به بیان مشکلات خود در این پایگاه پرداختند که مهمترین آنها نبود تجهیزات و امکانات کافی با توجه به صعب العبور بودن و کوهستانی بودن منطقه بود که در این خصوص دکتر ضیائی قول مساعد داد تا سه ماه آینده آمبولانس به این پایگاه امدادی اختصاص یابد.

وظایف هلال احمر استان تهران باز تعريف مي شود

وی با تاکید بر اینکه آمادگی، اصل اول در خدمت رسانی به مردم است افزود: اعتبار لازم برای خرید ٧٥ آمبولانس فراهم شده است و بزودي این تعداد آمبولانس به ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر اضافه خواهد شد. 

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به ضرورت تجهیز و تامین نیازهای پایگاه های اطراف تهران خاطر نشان کرد: با توجه به تهدیدات و خطرات بالقوه در تهران و همچنین وسعت و تمرکز جمعیت در این استان ضروری است تا بصورت ویژه هلال احمر استان تهران و وظایف اش بازتعریف شود.

ضیائی با تاکید بر اینکه هدف ما کاهش کار اجرایی در ستاد و محول کردن این وظایف به هلال احمر استان تهران است افزود: وظیفه ستاد، برنامه ریزی، سیاست گذاری و نظارت بر حسن اجرای وظایف در زیرمجموعه هاست و ضروری است در تمامی سازمان ها و زیرمجموعه های هلال احمر وظایف اجرایی به استان تهران واگذار شود و نیروهای ستادی از کار صف فاصله بگیرند.

وی با اشاره به اینکه تنها در بحث لجستیک ملی در ستاد نیاز به یک تشکیلات اجرایی مشخص داریم افزود: تنها، موضوع مدیریت بحران در كل کشور؛ یک موضوع ملی و نیازمند تشکیلات مشخص اجرایی در ستاد دارد و  در غیر این مساله کار اجرایی در ستاد توجیهی ندارد.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه در مدیریت مدرن وظیفه ستاد، رسیدن به سطحی از دانش و مهارت و برنامه ریزی مدون است، افزود: به دلیل اینکه این مساله نیاز به تفکر و اتاق فکر دارد، در بسیاری از سازمان ها و دستگاه ها، ستاد تمایل به ورود به بخش صف و انجام فعالیت اجرایی را دارد و از این رو مغز فرماندهی، برنامه ریزی و دانش در ستاد مغفول می ماند.

ضیائی افزود: نباید استان تهران را همانند سایر استان های کشور ببینیم چرا که این استان از یک سو کل کشور را پشتیبانی می کند و از سوی دیگر جمعیتی بسیار متمرکز و آسیب پذیر را در خود جای داده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خرید ۷۵ دستگاه آمبولانس/ناوگان امدادی هلال احمر تجهیز می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات