روحانی: اخلاق و رفتار اسلامی لازمه انقلابی بودن است

رئیس جمهور گفت: نهایت انقلابی بودن، توجه به رفتار اسلامی و اجرای مکارم اخلاقی است و اخلاق لازمه انقلابی بودن است. خبرگزاری مهر: حجت الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به فضایل فراوان ماه مبارک رمضان، به نقش ارزشمند رسانه ها در پیشبرد سیاستهای اقتصاد مقاومتی  پرداخت و اظهارداشت: متاسفانه برخی رسانه ها در پرداختن به اقتصاد مقاومتی صرفا انتظارات جامعه را افزایش داده و درمقابل، نقش تلاش و کوشش همگانی و امید به آینده را کمرنگ می کنند که این اساسا خلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

روحانی تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی باید روحیه امید، وحدت و تلاش همگانی را در جامعه ارتقاء داد و در چنین صورتی است که شرایط مناسبی برای بهبود وضعیت جامعه  و مردم بوجود می آید.

رییس جمهور در ابتدای سخنان خود نیز با بیان اینکه ماه رمضان، ماه برکت و رحمت الهی است،  اظهار داشت: برکت و رحمت الهی در سایه تلاش، کوشش همگانی، وحدت و همدلی در کنار توجهات و لطف خداوند متعال حاصل می شود، بنابرین همه باید دست به دست هم داده تا از این نعمات الهی حداکثر بهره را بگیریم.

روحانی، ماه رمضان را، ماه غفران و آمرزش گناهان دانست و با تبریک حلول این ماه به ملت ایران و همه مسلمانان جهان اظهارداشت: امیدوارم همگی بتوانیم از برکات این ماه بزرگ، حداکثر استفاده و بهره برداری را به عمل آوریم  و در این ماه بیش از گذشته، مراقب اعمال خود باشیم.

روحانی  گفت: در ماه مبارک رمضان باید دوستی ها، کمک ها و یاری رساندن هایمان به دیگران بیش از ماههای دیگر باشد و بیش از همیشه به معنویت و خداوند توجه کنیم.

رییس جمهور با بیان اینکه آغاز دولت یازدهم و مراسم تنفیذ و تحلیف و معرفی وزرا به مجلس در ماه مبارک رمضان انجام شده است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز توفیق برجام در ماه رمضان حاصل شد و امیدوارم در این ماه نیز دولت و مردم در کنار یکدیگر و با هماهنگی، موفقیت هایی را بدست آورند و ماه رمضان پربرکتی را شاهد باشیم.

روحانی با بیان اینکه رحمتی که در ماه رمضان وعده داده شده در سایه اخلاق حسنه، رفتار درست و اخلاق اجتماعی صحیح حاصل می شود، اظهارداشت: همواره باید به اصول اخلاقی توجه داشته باشیم چرا که اسلام دین اخلاق است و انقلاب ما نیز انقلابی اسلامی بوده و هست و بنابراین نهایت انقلابی بودن، توجه به رفتار اسلامی و اجرای مکارم اخلاقی است و اخلاق لازمه انقلابی بودن است.

رییس جمهور افزود: هدف اصلی، دستیابی و اجرای احکام الهی و موازین اسلامی است و اگر همه آن اجرایی شود، اخلاق حسنه ایجاد می شود و در آن صورت از آسیب های اجتماعی کاسته شده، رفاقت جای رقابت های تخریبگر را می گیرد و از دروغ، ریا و تخریب اثری باقی نخواهد ماند.

روحانی گفت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است که در تمام سطوح جامعه و رسانه ها و در فضاهای حقیقی و مجازی شاهد اخلاق دینی، وحدت و اخوت اسلامی باشیم.

رییس جمهور همچنین با آرزوی امنیت و ثبات  برای کشورهای همسایه و اسلامی اظهار امیدواری کرد: ماه رمضان ماه پیروزی ملت های مسلمان منطقه بر کفر، تروریسم و خشونت بوده و کشورهای اسلامی در همه صحنه ها در برابر صهیونیست ها، تروریست ها و خشونت گرایی و افراط گرایی، موفق و پیروز بوده و مسلمانان در همه نقاط جهان در ثبات و امنیت باشند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روحانی: اخلاق و رفتار اسلامی لازمه انقلابی بودن است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات