پیش‌بینی بانک جهانی در خصوص کاهش رشد اقتصادی جهان

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه «یو اس ای تودی»، بانک جهانی روز سه شنبه پیش بینی خود را از میزان رشد اقتصادی جهان منتشر کرد. بانک جهانی در گزارش خود به تاثیر بهای پایین کالاها در بازارهای نوظهور، پیری جمعیت و سرمایه گذاری های تجاری ضعیف بر اقتصادهای پیشرفته، مانند اقتصاد آمریکا، استناد کرده است.

بانک جهانی، رشد اقتصاد جهانی در سال جاری را 2.4 درصد برآورد کرد؛ درحالی که در ژانویه (31 روز منتهی به 12 بهمن) رشد اقتصاد جهانی را 2.9 درصد اعلام کرده بود. این بانک رشد اقتصاد جهانی در سال گذشته را نیز 2.4 درصد تخمین زده بود.

جیم یونگ کیم، رئیس بانک جهانی، گفت: «این رشد کند اقتصادی باید مورد توجه همه کشورها قرار گیرد. کشورها باید به دنبال سیاست هایی برای تقویت رشد اقتصادی و بهبود وضع زندگی مردم باشند.»

مقامات بانک جهانی، افزایش سرمایه گذاری در زیرساخت ها و افزایش بهره وری از فناوری و سرمایه انسانی را خواستار شدند. مقامات این بانک، بخشی از کاهش رشد اقتصادی را با پایین بودن بهای کالاها در بازارهای نوظهور و اقتصادهای در حال توسعه، که به شدت بر صادرات نفت متکی هستند، مرتبط دانستند.

میزان رشد اقتصادی روسیه و برزیل، که همچنان با رکود اقتصادی شدید دست و پنجه نرم می کنند، به ترتیب 1.2 و 4 درصد برآورد شده است. رشد اقتصادی چین نیز، بدون تغییر، 6.7 درصد برآورد شده است؛ اما سرعت رشد آن کمی پایین تر از سال گذشته اعلام شده است.

در عین حال، رشد اقتصادهای پیشرفته در جهان، تنها 1.7 درصد تخمین زده شده است که در مقایسه با برآورد 2.2 درصدی بانک جهانی در ژانویه در سطح پایین تری است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش‌بینی بانک جهانی در خصوص کاهش رشد اقتصادی جهان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات