محکومیت پلیس مسلمان انگلیسی به زندان به جرم سوء استفاده و فریب قانون

به گزارش «شیعه نیوز»، روزنامه «دیلی میل» روز جمعه در گزارشی نوشت: براساس رای دادگاه استفورد واقع در نزدیکی بیرمنگام، «عادل بشیر» و «محمد علی شیخ» نیز به دلیل همدستی با عمار حسین به 3 سال حبس محکوم شدند.
این روزنامه افزود: براساس موارد مطرح شده در این دادگاه، «عمار تصدیق حسین» 29 ساله در تماس با تلفن اضطراری پلیس (999)، خود را فردی ناشناس معرفی کرده و گفته بود رابطه یک مظنون با گروه تروریستی داعش را کشف کرده که درصدد است یک پلیس مسلمان انگلیس را برباید.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، عمار حسین در این تماس تلفنی خود را راننده اجباری مظنون معرفی کرده و از پلیس خواسته بود تا هرچه سریع تر اقدام به دستگیری وی کند.
این روزنامه افزود: در جریان محاکمه وی، مشخص شد که او به همراه دو دوست دیگرش به نام های «عادل بشیر» 26 ساله و «محمد علی شیخ» 36 ساله در صدد بی اعتبار کردن یکی از اعضاء ارشد گروه اسلامی موسوم به «دعوت اسلامی» شهر بیرمنگام بوده اند.

دیلی میل افزود: «مایکل چمبرز» قاضی دادگاه استفورد، روز جمعه خطاب به عمار تصدیق حسین گفت: این مشخص است که شما از دانش تان نسبت به عملکرد سیستم تلفن اضطراری 999 و فرایندهای پلیس، سوء استفاده کردید.
این روزنامه به نقل از وی افزود: همچنین مشخص است که به رغم شواهد موجود شما درنظر داشتید که پلیس را فریب دهید. هر سه نفر شما متهم هستید که به دروغ یک مرد بی گناه را که جرمی مرتکب نشده است را متهم جلوه دهید.

دیلی میل به نقل از چمبرز اضافه کرد: ثمره تماس شما با تلفن اضطراری 999 هم برای نیروی پلیس و هم آن مرد بی گناه بسیار نامطلوب بوده است. متاسفانه ما در زمانه ای زندگی می کنیم که این گونه تهدید ها را باید جدی بگیریم.
این روزنامه انگلیسی افزود: قاضی پرونده همچنین یادآور شد که فرد بیگناهی که به دلیل اظهارات فریبکارانه عمار حسین دستگیر شد به مدت دو روز مورد بازجویی واحد ضد تروریسم قرار گرفت که این مساله سبب بروز ناراحتی های روانی برای وی گردید.

دیلی میل افزود: چمبرز در پایان با «جدی» برشمردن جرم «عمار حسین» گفت که اقدام وی نقض صریح اعتماد پلیس به کارکنانش است.
این روزنامه انگلیسی همچنین به نقل از «مارکوس بیل» معاون پلیس منطقه وست میدلندز نوشت: اقدام ناشیانه عمار حسین نه تنها مایه سرافکندگی پلیس است بلکه یک سازمان غیر سیاسی و صلح طلب را که او نیز عضوش است، بدنام کرده است.
دیلی میل افزود: وی تصریح کرد که پلیس جایی برای افرادی که از اعتماد این نهاد امنیتی در جامعه سوء استفاده کنند، نخواهد بود.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محکومیت پلیس مسلمان انگلیسی به زندان به جرم سوء استفاده و فریب قانون» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات