رتبه بندی بوفه مدارس برای ارتقای شاخص سلامت مازندرانی ها

رضا صفایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بدین منظور پیش نویس طرح رتبه بندی بوفه مدارس پس از بازدید و بررسی میدانی کارشناسان حوزه بهداشت و تغذیه آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی مازندران تهیه شد و از سال آینده اجرا می شود .
وی ادامه داد : در پیش نویس ارائه شده تمامی نکات مورد نیاز برای نوع غذا از نظر سالم بودن و مناسب بودن با سن دانش آموزان ، بهداشت فضای بوفه و تغذیه لحاظ شده است .
به گفته رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش مازندران براساس این طرح ، بوفه های مدارس به سه درجه یک ، دو و سه تقسیم می شوند و براساس رتبه بندی می توانند غذاها را توزیع بکنند .
وی اظهارداشت : در این رتبه بندی ، بوفه مدارس با توجه به نوع امکانات می توانند غذاهای گرم و سرد سالم را توزیع بکنند .
صفایی که وضعیت شاخص سلامت مازندران را به نسبت دیگر استان های کشور مطلوب ندانست ، ادامه داد : با نظارت بیشتر بر نوع تغذیه افراد در سنین کودکی و نوجوانی که غالبا درمدارس به سر می برند ، می تواند در ارتقا این شاخص ها تاثیر بگذارد .
براساس آمارهای رسمی ، بیش از 50 درصد جمعیت 15 تا 64 سال مازندران دچار اضافه وزن و چاقی هستند و 15 درصد جمعیت بالای 30 سال و 10 درصد جمعیت بالای 30 سال به ترتیب به بیماری فشار خون و دیابت مبتلا هستند .
***ورود تعداد بیشتر کارخانه های اقلام خوراکی مجاز در مدارس مازندران
رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش مازندران توزیع اقلام غذایی سالم ومجاز ویژه دانش آموزان را به عنوان تلاش دیگری برای ارتقای شاخص سلامت در دانش آموزان نام برد و گفت که درسال تحصیلی کنونی یک کارخانه طرف قرارداد با این اداره کل ، توزیع تغذیه برخی ازمدارس استان را انجام می دهد .
وی ادامه داد : عقد قرارداد با شرکت های دیگر برای این منظور و افزایش بسته توزیع اقلام خوراکی مجاز ویژه دانش آموزان در دستور کار قرار دارد و اجرا می شود .
به گفته صفایی سوق دادن بوفه مدارس به سمت توزیع این اقلام خوراکی می تواند در ارتقای شاخص های سلامت دانش آموزان تاثیر بگذارد .
مازندران حدود 500 هزار دانش آموز دارد که در حدود سه هزار و 900 مدرسه این استان مشغول تحصیل هستند .
2096/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رتبه بندی بوفه مدارس برای ارتقای شاخص سلامت مازندرانی ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات