نظارت 7 گروه بهداشتی بر مراکز عرضه موادغذایی ماه رمضان در کاشان

محسن فتحی مقدم روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: بازرسی ها با برنامه ریزی های صورت گرفته قبل ماه مبارک رمضان آغاز شده که در آن مساجد و تکایا و فروشگاه های زنجیره ای عرضه موادغذایی را در برگرفته است.
وی با اشاره به حضور 11 کارشناس و بازرس بهداشتی در قالب گروه های نظارتی افزود: از شروع ماه مبارک نیز بازدیدهای بهداشتی اورژانسی از مراکز تهیه و عرضه زولبیا و بامیه به عنوان کالاهای پرمصرف این ماه در دستور کار قرار گرفته است.
وی نمونه برداری از این قلم کالا و مواد اولیه و خام آن تا پایان ماه مبارک رمضان را نیز از نظر رنگ سنجی در دستور کار دانست و گفت: علاوه بر این اقدام، بازرسی های معمول از آشپرخانه ها و سفره خانه های سنتی نیز در حال انجام است.
فتحی مقدم به آماده بودن یک گروه بازرسی بعد از افطار در صورت نیاز اشاره و تاکید کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، موضوع را با سامانه 190 برای بررسی بازرسان در میان بگذارند.
به گفته وی در ماه مبارک رمضان سال گذشته نیز تعداد یکهزار و 450 مورد بازرسی از مراکز و اماکن عمومی، 271 بازرسی از مساجد و تکایا و 153 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع زولبیا و بامیه توسط هفت گروه بازرس بهداشتی صورت گرفت.
فتحی مقدم تاکید کرد: در جریان این بازرسی ها 38 کارت بهداشت برای خادمان مساجد صادر و 15 کیلوگرم مواد ضدعفونی کننده در اختیار مساجد قرار گرفت و همچنین 12 متخلف در زمینه عرضه مواد غذایی ناسالم به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی افزود: همچنین 70 مرکز تهیه و توزیع موادغذایی در جریان این بازرسی ها تعطیل و 774 کیلوگرم موادغذایی فاسد معدوم شد.
فتحی مقدم، رسیدگی به 41 مورد شکایت مردمی از طریق سامانه 190 را از دیگر اقدامات انجام شده بازرسان بهداشت محیط در ماه مبارک رمضان سال گذشته کاشان عنوان کرد.
3009/6021

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نظارت 7 گروه بهداشتی بر مراکز عرضه موادغذایی ماه رمضان در کاشان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات