توجه به سلامت زندانیان در قالب برنامه تحول نظام سلامت ضروری است

براساس اعلام روزچهارشنبه روابط عمومی اداره کل زندان های استان مرکزی،خشایار جمشیدی درنشست مشترک مدیرکل زندان ها استان مرکزی و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی افزود: اجرای برنامه تحول نظام سلامت نتایج خوب و اثربخشی در جامعه داشته و باید در قالب این برنامه مترقی حوزه سلامت زندانیان را به خوبی دیده شود.
وی گفت: سیاست های حوزه سلامت دولت از سوی مردم جزو عملکرد مطلوب دولت تدبیر و امید ارزیابی شده و خدمات مطلوب سلامت به زندانیان به عنوان گروه خاص آسیب دیده با حاشیه های بهداشتی باید پررنگ دیده شود.
جمشیدی بیان کرد: ارتقای سلامت زندانیان پیامدهای مثبتی چون کاهش هزینه های درمانی و بیماری های خطرناک، ارتقاء سطح بهداشت جامعه و نزدیک شدن به استانداردهای بهداشتی و درمانی را به دنبال دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی تیز در این نشست گفت: انجام برنامه های گسترده بهداشتی و درمانی در زندان های استان با هدف ارتقاء سلامت زندانیان و به تبع آن ارتقاء سلامت جامعه در اولویت کارها است.
دکتر حسن طاهراحمدی افزود: سلامت زندانیان رابطه موازی و نزدیک با سلامت جامعه دارد و وجود مشکلات بهداشتی ودرمانی در زندان ها بخشی ازکم توجهی به این حوزه در طرح تحول سلامت است.
وی لبان کرد:در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزارشد، مساله سلامت زندانیان مطرح شد و کمک به راه اندازی مراکز بهداشتی در زندان ها از طرف این دانشگاه و تجهیز صددرصدی مراکز بهداشتی و درمانی زندان ها، تامین و اعزام پزشکان متخصص و راه اندازی پایگاه سلامت و تأمین تجهیزات بخش های آزمایشگاهی و دندانپزشکی زندان های استان هدفگذاری شده است.
معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان های استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مبود نیروی انسانی دربخش بهداشت و درمان زندان های این استان به خاطر جذب اکثریت پزشکان به برنامه تحول سلامت و قطع همکاری با زندان ها معضل جدی است.
محمود باهنر، خواستار توجه ویژه دانشگاه علوم پزشکی اراک برای حل این معضل در حوزه سلامت زندان های استان مرکزی شد.
در این نشست که معاونان توسعه و مدیریت، درمان، بهداشت، غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و مسئول بهداشت و درمان اداره کل زندان های استان مرکزی نیز حضور داشتند در خصوص مشکلات حوزه سلامت و بهداشت زندان های استان مرکزی بحث و تبادل نظرشد.
علاوه بر زندان مرکزی مربوط به جرائم عمومی، اندرزگاه نسوان و اردوگاه کاردرمانی موادمخدر در اراک، شهرستان های خمین، محلات، دلیجان، ساوه و تفرش هم ندامتگاه دارند.
زندانیان زیر 18 سال استان مرکزی نیز در کانون اصلاح وتربیت اراک نگهداری می شوند.
6066/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توجه به سلامت زندانیان در قالب برنامه تحول نظام سلامت ضروری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات