70 درصد نوانجویان کمیته امداد ساوه خانوارهای زن سرپرست هستند

محمد محمودی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: 25 درصد از مجموع توانجویان بهره مند از خدمات حمایتی کمیته امداد ساوه را زنان مطلقه تشکیل داده اند.
وی ادامه داد: برنامه های حمایتی از سالمند کم توان ساوجی نیز بر سه محور استوار است که پرداخت هزینه حداقلی ماهانه از 300 تا یک میلیون ریال، ارائه خدمات کمک هزینه درمانی و عمرانی از جمله خدماتی است به آنان داده می شود.
به گفته محمودی، خدمات اجتماعی و حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) ساوه ارتباط تنگاتنگی با کاهش آسیب های اجتماعی دارد و در این راستا گروه های مشاوره و همیار سعی و اهتمام خود را به کار می گیرند.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ساوه بیان کرد: 900 خانوار بدسرپرست و زنان مطلقه در شهر ساوه از خدمات حمایتی این نهاد برخوردارند که نبود برنامه های توانمند محور و حمایتی در کوتاه مدت سبب بروز ناهنجاری های اجتماعی می شود.
محمودی اضافه کرد: هرسال حدود 600 خانوار تحت پوشش با ارائه برنامه های خود اشتغالی از چرخه حمایتی کمیته امداد ساوه خارج می شوند اما آمار ورودی پرونده ها هر سال بیشتر از سال قبل است.
مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) ساوه اظهار کرد: یک هزار و 700 جوان، نوجوان و نونهال ساوجی در زمره آمار این نهاد حمایتی است که یک هزار نفر از آنان دانشجو و دانش آموز هستند.
وی بیان کرد: توانمند سازی برای حضور در فعالیت های خود اشتغالی و مشارکت های اجتماعی هدف اصلی کمیته امداد امام خمینی (ره ) است که می تواند بار حمایتی از توانجویان را ساماندهی کند.
محمودی افزود: توزیع پنج هزار بسته حمایتی بین خانوار های نیازمند تحت پوشش امسال با عنوان طرح همیان مولا کلید خورده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ساوه گفت: طرح نیکوکاران و سفره داران رمضان نیز با مشارکت خیرین نیک اندیش ساوجی در ماه مبارک رمضان آغاز شده است.
کمیته امدادامام خمینی (ره) شهرستان ساوه بیش از پنج هزار و 300 خانوار را به طور مستمر و چهار هزار خانوار را به طور غیر مستمر تحت پوشش خدمات حمایتی خود دارد.
3075/6013

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «70 درصد نوانجویان کمیته امداد ساوه خانوارهای زن سرپرست هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات