سفر رئیس جمهوری به آذربایجان غربی افقی روشن در برابر استان می گشاید

به گزارش خبرنگار ایرنا، دولت تدبیر و امید به قول انتخاباتی خود عمل کرده و این بار مقصد سفر خود را استانی انتخاب کرده است که در انتخابات 92 در بین استانهای کشور بالاترین رای را به وی دادند.
این استان به علت مرزی بودن و داشتن پائین ترین رتبه ها در شاخص های توسعه در بخش های مختلفی چون بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، درآمد سرانه و سایر حوزه ها چشم امید به دستان دولت تدبیر و امید دوخته است.
این حضور می تواند گره گشای بسیاری از مشکلاتی باشد که از دولتهای گذشته به یادگار مانده و امروز تبدیل به زخمی کهنه شده است.
واحدهای تولیدی راکد، کارخانه های بی سرمایه، جوانان پرشمار بیکار و مهمتر از همه شهرهای محروم و فاقد امکانات از جمله این مشکلات هستند.
قرار است دوشنبه این هفته رئیس جمهوری میهمان مردم آذربایجان غربی خواهد بود و در آستانه این سفر علمای اهل تسنن و تشیع استان در خصوص این سفر، خواسته ها و دغدغه های خود را بیان کردند.

*****
امام جمعه اهل سنت ارومیه: حضور رئیس جمهوری در استان امید را برای مردم هدیه می کند
ملا عبدالقادر بیضاوی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: دولت تدبیر و امید با حضور خود در استان امید و پیشرفت را برای مردم هدیه می کند.
وی بیان کرد: آذربایجان غربی در حوزه های مختلف با مشکلات بزرگی مواجه است و با تاسف باید گفت که پائین ترین رتبه ها را حائز است و بر این اساس برای حل این مشکلات باید دست یاری به سوی دولتمردان دراز کرد.
امام جمعه اهل سنت ارومیه اظهار کرد: امید می رود ضعفها و مشکلات شاخص استان با تدبیر دولت حل شود و سایه سنگین توسعه نیافتگی و عقب ماندگی از سر استان برداشته شود.
وی حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال را خواسته مردم استان از دولت یازدهم عنوان کرد.

*****
امام جمعه اهل سنت نقده: بهبود زندگی مرزنشینان خواسته مرزنشینان از رئیس جمهوری است
ماموستا ابراهیم سرخابی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سفر دکتر روحانی به استان منشاء خیر و برکت بوده و بدون شک بسیاری از مشکلات و چالش های استان در حوزه های مختلف حل می شود.
وی ادامه داد: متاسفانه در دولت گذشته شاهد مصوباتی بودیم که هیچ کدام به نتیجه نرسیده و یا نیمه تمام رها شد بنابراین حضور دولت تدبیر و امید در استان می تواند تدبیری برای این مصوبات بیندیشد.
وی با بیان اینکه در آذربایجان غربی حوزه های کشاورزی، اقتصادی و حوزه های دیگر نه تنها توسعه نیافته، بلکه با رکود مواجه است، گفت: هر کدام از این حوزه ها نیازمند توجه دولت تدبیر و امید است.
امام جمعه اهل سنت نقده بازارچه های مرزی را عاملی مهم برای ایجاد اشتغال عنوان کرده و افزود: متاسفانه نه در مرزها و نه در بازارچه های مرزی درآمدی نصیب مرزنشینان نمی شود بنابراین ساماندهی بازارچه های مرزی و توجه ویژه به زندگی مرزنشینان باید مورد توجه رئیس جمهوری قرار گیرد.
ماموستا سرخابی اظهار کرد: نبود کارخانه های فعال و واحدهای تولیدی درجه یک و متکی بودن زندگی مردم منطقه تنها به کشاورزی، به رشد بیکاری شتاب بخشیده و بر همین اساس باید فراهم کردن بسترهای مناسب اشتغال برای جوانان استان به خصوص مرزنشین مورد توجه دولت قرار گیرد.
وی ادامه داد: همان طور که دولت روحانی در عرصه سیاست خارجی توانست با درایت و تیزبینی به پیروزی برسد و ایران را تاثیر گذارترین کشور در دنیا مطرح کند، در این زمینه نیز می تواند موفق عمل کند.

*****
امام جمعه پیرانشهر: استقبال از رئیس جمهور استقبال از نظام است
ماموستا مصطفی محمودی با دعوت از مردم برای استقبال باشکوه از کاروان دولت تدبیر و امید افزود: هر اندازه استقبال از رئیس جمهوری و هیات همراه باشکوه باشد، به همان اندازه دشمنان مایوس می شوند.
وی ادامه داد: این حضور در استانی مرزی و چند قومیتی به دشمنان داخلی و خارجی ثابت می کند که ملت ایران همچنان یکدل و یکپارچه اند و وحدت در میان آنان حاکم است.
امام جمعه پیرانشهر به ابعاد سیاسی این سفر اشاره کرده و افزود: شکوه حضور مردم در استقبال از دولت دکتر روحانی وفاداری مردم را به نظام، دولت و انقلاب نشان می دهد.
ماموستا محمودی اظهار کرد: ایران اسلامی تنها کشوری است که مردمانش وفاداری ویژه ای به نظام و انقلاب دارند و این ویژگی در هیچ یک از کشورهای جهان وجود ندارد.
وی بیکاری را مهمترین مشکل منطقه عنوان کرد و گفت: اگر مرز تبدیل به محلی برای صادرات کالا باشد، زمینه اشتغال مناسبی برای جوانان منطقه فراهم می شود در حالی که سالهاست این مهم مغفول مانده است و از دولت یازدهم انتظار می رود به این خواسته مردم منطقه رسیدگی کند.
امام جمعه پیرانشهر اظهار کرد: این استان دارای پتانسیلها و ظرفیتهای ویژه ای است اما از هیچ کدام به شکل درست استفاده نشده است.
وی کشاورزی استان را نیز فاقد درآمد مناسب دانست و بیان کرد: هنوز کشاورزان ما نتوانسته اند به اندازه ای که هزینه می کنند، درآمد کسب کنند و این امر زمینه نا امیدی را در بین آنها فراهم کرده است بنابراین رونق بخشی به کشاورزی و اقتصاد استان نگاه ویژه دولتمردان را می طلبد.

*****
امام جمعه بوکان: حضور رئیس جمهوری در آذربایجان غربی امیدی مضاعف به مردم استان می دهد
ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حضور در استانی مرزی که در لبه تیز تهاجم های گوناگون دشمنان قرار گرفته، به نفع نظام و منطقه است.
وی اظهار کرد: مردم محروم شهرهای مختلف استان با مشاهده این حضور، اعتقاد و باورشان به دولت تدبیر و امید بیشتر شده و از نزدیک مشکلات و دردهای خود را با مشاوران، همراهان و خود رئیس جمهوری در میان می گذارند.
امام جمعه بوکان اظهار کرد: مشکلات این منطقه دسته بندی شده که بیشتر آنها فرهنگی و اقتصادی است که در اختیار هیات دولت قرار می گیرد.
ماموستا خلیفه زاده حضور رئیس جمهور در استانهای مختلف و در آذربایجان غربی را موجب ناامیدی و یاس دشمنان دانست و بیان کرد: دشمنان داخلی و خارجی از مردمی بودن رئیس جمهوری در هراس بوده و چنین سفرهایی را به ضرر خود می دانند.

*****
امام جمعه شاهین دژ: احیای واحدهای تولیدی انتظار مردم از دولت تدبیر و امید است
حجت الاسلام نقی باقری امام جمعه شاهین دژ به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به درصد بالای بیکاری در استان آذربایجان غربی از دولت یازدهم انتظار می رود در سفر خود به استان واحدهای تولیدی راکد را مورد توجه قرار داده و برای احیای آنها تدابیری بیاندیشد.
وی ادامه داد: تعطیلی کارخانه ها و راکد ماندن واحدهای تولیدی باعث بیکاری قشر عظیمی از جمعیت استان شده و این جمعیت بیکار چه بسا از سرناچاری برای امرار معاش به قاچاق روی می آورد.
امام جمعه شاهین دژ بیان کرد: برخورد صمیمانه با مردم مناطق محروم و دقت کردن به مشکلات آنها توسط مشاوران و وزرای دولت دیگر خواسته مردم استان است.
وی اضافه کرد: با توجه به چند قومیتی بودن استان آذربایجان غربی و وجود گویش های متفاوت، برخورد صمیانه با مردم و حضور یافتن در نزد آنها می تواند اعتماد مردم به دولت تدبیر و امید را مضاعف کند.

*****
امام جمعه پلدشت: دولت تدبیر و امید نقشه ای جامع برای توسعه استان ترسیم کند
حجت الاسلام میرتقی دوزدوزانی امام جمعه شهرستان پلدشت به خبرنگار ایرنا گفت: دولت تدبیر و امید با حضور در استان و بررسی مشکلات به جای مانده از دولتهای گذشته، نقشه جامع توسعه استان را ترسیم کند.
وی ادامه داد: بسیاری از پروژه های استان هنوز نیمه تمام مانده و برخی نیز به فراموشی سپرده شده است، بنابراین کاروان تدبیر و امید باید در خصوص این پروژه ها تصمیم گیری کند.
امام جمعه شهرستان پلدشت به استقبال پرشور از رئیس جمهوری تاکید کرده و افزود: این وظیفه مردم است که از خدمتگزاران نظام به نحو شایسته ای استقبال کنند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در بیست و هشتمین دور سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید روز دوشنیبه و سه شنبه میهمان مردم آذربایجان غربی خواهد بود.
8135/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفر رئیس جمهوری به آذربایجان غربی افقی روشن در برابر استان می گشاید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات