گزارش معاون اجرایی مجلس از اقدامات انجام شده برای آشنایی منتخبان با روند قانونگذاری

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی افراشته روز شنبه در مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: در کمال امنیت و آرامش و زیر سایه ولایت فقیه شاهد گشایش دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان نماد بارز مردم سالاری دینی در موعد قانونی هستیم.
وی مقدم تمامی منتخبین ملت، حضار، مدعوین لشگری و کشوری، سفرا و مهمانان داخلی و خارجی را به خانه ملت گرامی داشت.
وی از کارهای انجام شده این معاونت را اقدامات ناظر بر پذیرش و آشناسازی منتخبین با فرآیندهای ستادی و عملیاتی مجلس دهم بیان کرد و اظهارداشت: اولین اقدام تشکیل ستاد استقبال مجلس دهم برای تسهیل و روان سازی پذیرش امنای ملت توام با فرهیختگی، سرعت و دقت لازم بود به گونه ای که با به کارگیری دانش انباشته ناشی از مستندسازی فعالیت های تکرار پذیر در سنوات اخیر در کمترین زمان ممکن آمادگی انجام وظیفه خطیر نمایندگی برای آنها فراهم شد.
افراشته تصریح کرد: دومین آن همکاری با مرکز پژوهش های مجلس برای برگزاری همایش فرایندها و الزامات قانونگذاری که طی آن زمان تلاش شد تا زمینه آشنایی بیش از پیش منتخبین محترم با محیط عمومی و فرآیندهای کار مجلس حاصل شود.
معاون اجرایی مجلس افزود: در سومین مرحله از منتخبین جدید و هیات رییسه سنی دعوت شد تا برای حضور در صحن مجلس و آشنایی با سامانه سخت افزاری و نرم افزاری مورد استفاده در آن، به طوری که با آغاز کار مشکلی برای استفاده کامل از این سامانه ها وجود نداشته باشد.
وی از دیگر اقدامات را اقدامات ناظر بر پشتیبانی، فنی و کارشناسی از امر قانونگذاری و نظارت با بهره گیری از فناوری های نوین در حوزه های مختلف عنوان کرد.
معاون اجرایی مجلس تصریح کرد: در این بخش نیز به روز رسانی و ارتقای سامانه های نرم افزاری به ویژه در حوزه های مربوط به وب گاه صحن و رای گیری و مدیریت صحن و کمیسیون ها در کنار طراحی و تولید سامانه های مورد نیاز در حوزه های تقنینی و نظارتی، شامل سامانه های چرخه قانونگذاری و هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین، تذکر و سوال درباره اصل قانون اساسی، اصلاح ساختار تشکیلاتی مجلس با هدف ایجاد بدنه سازمانی لازم برای تقویت بنیه کارشناسی مجلس در حوزه های تقنینی و نظارتی و ارائه خدمات دانش محور در این حوزه ها با ایجاد دو معاونت نظارت و قوانین بوده است.
افراشته ادامه داد: ایجاد بدنه سازمانی لازم در تشکیلات اداری مجلس برای حضور موثرتر در مجلس شورای اسلامی و مجامع و سازمان های بین المللی و گسترش دیپلماسی پارلمانی از دیگر اقدامات است.
وی گفت: ایجاد و توسعه خبرگزاری خانه ملت به عنوان رسانه مستقل و مرجع در فضای مجازی برای پوشش اخبار مربوط به فعالیت ها و خدمات مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم بوده است.
معاون اجرایی مجلس در پایان سخنان خود برای نمایندگان آرزوی توفیق برای خدمت رسانی به مردم کرد.
سیام**9103**9121**9132 ** 1336

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش معاون اجرایی مجلس از اقدامات انجام شده برای آشنایی منتخبان با روند قانونگذاری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات