آمارسازی دولت اوباما برای مثبت نشان‌دادن وضعیت اشتغال در آمریکا

اقتصاد آمریکا در حالی که اقتصاد آمریکا کمترین فرصت شغلی را در نیم دهه اخیر ایجاد کرده، به نظر می‌رسد که این کشور در حال حرکت به‌سمت یک رکود اقتصادی دیگر است، اما دولت اوباما این‌گونه به افکار عمومی القا می‌کند که بازار کار در حال رشد است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک نیوز، با انتشار گزارشی که نشان داد اقتصاد آمریکا کمترین فرصت شغلی را در نیم دهه اخیر ایجاد کرده، به نظر می‌رسد که این کشور در حال حرکت به‌سمت یک رکود اقتصادی دیگر است، اما دولت اوباما این‌گونه به افکار عمومی القا می‌کند که بازار کار این کشور در حال رشد است.

در ماه گذشته میلادی، رشد فرصت‌های شغلی در اقتصاد آمریکا تقریباً متوقف شد و تنها 38 هزار فرصت شغلی ایجاد شد که برای اقتصادی به‌بزرگی اقتصاد آمریکا رقمی ناچیز به شمار می‌آید. این رقم تناسبی با میزان رشد جمعیت آمریکا ندارد. اقتصاددانان در این نکته اتفاق نظر دارند که اقتصاد آمریکا باید هر ماه حداقل 150 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کند تا مانع از افزایش بیکاری شود، اما آمارهای ماه می نشان می‌دهد که نرخ بیکاری در این کشور از 5 درصد در ماه آوریل به 4.7 درصد کاهش یافته است.

در اواخر سال 2011، یعنی هنگامی که فعالیت‌های انتخاباتی اوباما برای راهیابی مجدد به کاخ سفید شروع شده بود، دولت وی اقدام به بازتعریف واژه «بیکار» کرد تا ارقام بیکاری این کشور را دستکاری نماید. این تغییر در تعریف بیکار موجب شد تا میزان بیکاری در اقتصاد آمریکا تا زمان انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر 2012 از 9 درصد به 7.1 درصد کاهش پیدا کند.

همواره در اقتصاد آمریکا، یک کارگر حتی اگر برای مدت 24 ماه مشغول به کار نبود، بیکار محسوب می‌شد، اما دولت اوباما اداره آمار کار این کشور را تحت فشار قرار داد تا این رقم را به 12 ماه کاهش دهد و بدین ترتیب این‌گونه به جامعه آمریکا القا شد که اقتصاد این کشور در حال ترمیم است.

این تغییر تنها چند ماه پس از آن اعمال شد که اداره آمار کار این کشور محدوده بالای مدت زمانی را که یک شخص می‌توانست در فهرست بیکاران قرار گیرد از 2 سال به 5 سال افزایش داد.

استیون کین، اقتصاددان می‌گوید: «اقتصاد آمریکا به مرحله‌ای رسیده که عملاً فراتر از یک جوک است... تنها دوره‌ای که من می‌توانم نرخ بیکاری آمریکا را با آن مقایسه کنم، دوره تولید ضعیف در دوران زمامداری استالین است، یعنی زمانی که شما جرئت نمی‌کردید آمارهای بد اقتصادی را گزارش کنید».

انتهای پیام//52*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمارسازی دولت اوباما برای مثبت نشان‌دادن وضعیت اشتغال در آمریکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات