هشدار سازمان تجارت جهانی نسبت به تبعات منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

تجارت رئیس سازمان تجارت جهانی نسبت به تاثیر منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بر قدرت رقابت کسب و کارهای این کشور هشدار داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، روبرتو آزویدو دبیر کل سازمان تجارت جهانی روز سه شنبه در سخنانی هشدار داد: اگر مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا رای دهند، قدرت رقابت کسب و کارهای بریتانیا لطمه خواهد دید.

اظهارات دبیر کل سازمان تجارت جهانی در شرایطی است که مارک کارنی رئیس بانک مرکزی انگلیس و کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول نیز پیش از این نسبت به تبعات منفی اقتصادی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هشدار داده اند.

نتایج نظرسنجی های منتشر شده در روز گذشته نشان می دهد که مردم بریتانیا با اختلاف ناچیزی از ادامه عضویت در اتحادیه اروپا حمایت می کنند. نظرسنجی های روز دوشنبه نیز نشان داده بود که کمپین خروج از اتحادیه اروپا پیشی گرفته است.

نتایج متضاد نظرسنجی های اخیر پیش بینی در خصوص نتایج همه پرسی 23 ژوئن یعنی 3 تیرماه را دشوار کرده است. رای مردنم بریتانیا تبعات زیادی در زمینه سیاست، اقتصاد، دفاع، دیپلماسی و تجارت خواهد داشت.

دبیر کل سازمان تجارت جهانی افزود: گرچه تجارت ادامه خواهد یافت ولی احتمالا شرایط بدتری خواهد داشت. به احتمال زیاد، هزینه تجارت برای بریتانیا برای بازارهای مشابه، بیشتر خواهد بود، بنابر این قدرت رقابت تجاری کسب و کارهای بریتانیا آسیب خواهد دید.

وی گفت: صادرکنندگان انگلیسی در معرض این خطر قرار خواهند گرفت که 5.6 میلیارد پوند تعرفه بیشتری برای صادرات کالاهای خود باید بپردازند.

آزویدو تصریح کرد: بریتانیا مجبور خواهد بود تا مذاکرات مجددی را برای روابط خود با سایر کشورهای سازمان تجارت جهانی انجام دهد و این روند ممکن است چند سال یا چند دهه طول بکشد و مسلما کار آسانی نخواهد بود.

مردم انگلیس قرار است 3 تیرماه در خصوص ادامه عضویت 43 ساله این کشور در اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند.

طرفداران خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که خروج انگلیس از این اتحادیه موجب تقویت رشد اقتصادی خواهد شد و ادامه عضویت در اتحادیه اروپا موجب رکود اقتصادی و افزایش سطح ورود مهاجران خارجی می شود.

حامیان خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که بخش مالی بریتانیا خارج از اتحادیه اروپا با رشد و رونق بیشتری روبرو خواهد شد و قادر خواهد بود تا مذاکرات جدیدی را با سایر کشورهای عضو بازار متحد اروپا انجام دهد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار سازمان تجارت جهانی نسبت به تبعات منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات