نامزدی رژیم صهیونیستی برای ریاست "کمیته حقوقی" سازمان ملل!

نامزدی رژیم صهیونیستی برای ریاست "کمیته حقوقی" سازمان ملل! بین الملل > خاورمیانه - ایسنا نوشت: کشورهای اروپایی اسرائیل را نامزد ریاست کمیته ششم (امور حقوقی) مجمع عمومی سازمان ملل کردند.

 خبرگزاری فلسطینی معا گزارش داد که این کمیته در زمینه مبارزه با تروریسم و مسائل حقوق بین‌الملل از جمله پروتکل‌های الحاقی کنوانسیون چهارم ژنو که در زمینه حفاظت از غیرنظامیان در زمان جنگ و نقض‌های کشورها است، فعالیت می‌کند.

همانطور که دو سال قبل در هنگام نامزد شدن اسرائیل برای تصدی پست معاونت ریاست کمیته سازمان ملل در زمینه مبارزه با استعمار رخ داد، این بار نیز نامزدی اسرائیل برای تصدی پستی جدید برای کمیته‌ای جدید در سازمان ملل که در 13 ماه جاری میلادی درباره آن رای‌گیری می‌شود با مخالفت گروه عربی و اسلامی مواجه شد که نتوانست مانع از تصمیم گروه غربی - اروپایی شود که اسرائیل را نامزد کرده بود.

گروهی که اسرائیل را نامزد کرده شامل کشورهای غرب اروپاست که دربرگیرنده تعدادی از کشورهای غرب اروپا در کنار استرالیا، نیوزیلند، ترکیه و کشورهای دیگر و همچنین دولت رژیم صهیونیستی می‌شود.

طبق روال معمول، ریاست کمیته مذکور میان گروه‌ها دست به دست می‌چرخد. سال جاری نوبت گروه غرب اروپا بوده است که اسرائیل را نامزد ریاست این کمیته کرده است.

گروه اسلامی و عربی تلاش کرد مانع از نامزدی اسرائیل شود اما این تلاش بی‌ثمر بود. این گروه برای خواسته خود بر این امر تاکید کرد که معرفی نامزدی برای ریاست کمیته ششم مسئولیتی را ایجاب و اقتضا می‌کند نامزدی انتخاب شود که اگر هرچند کاملا پایبند به قانون بین‌المللی نبوده است، اما ناقض همیشگی بندهای قانون بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل نباشد و اسرائیل نمی‌تواند به دلیل کارنامه شرم آور خود در جنایت‌ها و نقض‌های مصوبات کمیته ششم که برای ریاست آن نامزد شده است، برای این پست شایسته باشد

26149

کلید واژه ها: سازمان ملل - رژیم صهیونیستی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نامزدی رژیم صهیونیستی برای ریاست "کمیته حقوقی" سازمان ملل!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات