دام های سنگین صنعتی البرزعلیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند

علیرضا جمالی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تاکنون بیش از60 درصد دام های سنگین گاوداری های استان البرز علیه بیماری تب برفکی واکسینه شده اند، افزود: این میزان دام در واحدهای صنعتی وجود دارند که حدود 68 هزار راس هستند.
وی اظهار داشت: واکسیناسیون دام های سنگین موجود در واحدهای سنتی و روستایی نیز آغاز شده که تا پایان خرداد ماه نیز مایه کوبی آن ها نیز پایان می یابد.
جمالی با اشاره به اینکه طرح واکسیناسیون تب برفکی در دامداری های استان از 25 اردیبهشت ماه آغاز شد، گفت: خوشبختانه با توجه به شروع به موقع واکسیناسیون در دامداری های استان هیچگونه نشانه ای از بروز این بیماری در واحدهای استان مشاهده نشده است.
جمالی افزود: واکسیناسیون واحدهای دامی سبک در سطح استان که در واحدهای روستایی و عشایری وجود دارند قبل از این به تعداد 330 هزار راس انجام شده است.
وی همچنین از توافق صورت گرفته بین اداره کل منابع طبیعی و محیط زیست استان خبر داده و گفت: از ورود هرگونه دام های کوچ رو بدون سابقه واکسیناسیون به منطقه تحت پوشش استان البرز ، توسط ادارات ذیربط جلوگیری می شود.
معاون سلامت دامپزشکی استان البرز اضافه کرد: بازرسان و ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی مستقر در محل در صورت احراز عدم واکسیناسیون گله های ورودی به مراتع استان مراتب را سریعا به اکیپ های دامپزشکی خبر داده و اکیپ های مایه کوبی دامپزشکی بلافاصله نسبت به واکسیناسیون گله ها اقدام خواهند کرد.
جمالی هدف از این کار را جلوگیری از بروز احتمالی بیماری در گله های موجود استان ذکر کرده و افزود: بیماری تب برفکی یکی از بیماریهای شایع در دام ها بوده و در صورت بروز، خسارات سنگین اقتصادی به گله داران وارد می کند.
وی از همکاری خوب دامداران با اکیپ های مایه کوبی تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد تا پایان این طرح همکاری لازم را با اکیپ های مایه کوبی دامپزشکی داشته باشند.
6156/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دام های سنگین صنعتی البرزعلیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات