تمرکز کمیته امداد در طرح های اشتغالزایی نظارتی است

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد امید در حاشیه آیین افتتاح بازارچه خوداشتغالی محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد، گفت: توانمندسازی یک فرآیندی است که به صورت گام به گام نتیجه بخش خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه پایداری طرح‌ها اصلی‌ترین فعالیت این نهاد است، گفت: این نهاد به منظور اطمینان از ایجاد اشتغال برای مددجویان در جریان اجرای طرح های اشتغالزایی در مرحله بعد با بازاریابی اقدام به پایدارسازی این طرح در بازار کسب و کار می کند.

امید افزود: برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند زمینه ای برای جذب مشتری و ایجاد تقاضا برای محصولات تولیدی مددجوایان باشد.

وی درتشریح مراحل اشتغالزایی مددجویان گفت: استعدادسنجی و شناسایی افراد تحت پوشش توسط گروه‌ مشاوران، آموزش به خانواده‌ها( با همکاری سازمان فنی حرفه‌ای)، ارائه تسهیلات بانکی، نظارت بر اشتغال‌های ایجاد شده و حمایت امداد در فروش محصولات تولیدی مددجویان پنج مرحله تعریف شده در فرایند امداد، اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت حمایت این نهاد است.

امید با اشاره به اینکه مددجویان توانمند شده در طول یک بازده زمانی از چرخه حمایت این نهاد خارج می شوند، گفت: با توجه به اینکه نظارت‌ بر اشتغال‌های ایجادشده مددجویان به صورت مستمر و دائمی است در برخی از موارد این نظارت‌ها دو تا پنج سال هم طول می کشد.

وی گفت: مددجویان پس از توانمندی و خودکفا شدن، کارت همت دریافت می‌کنند و این افراد توانمند شده پس از مدتی از دریافت مستمری‌ حذف و تنها خدمات حمایتی از جمله هزینه تحصیلی و درمانی و غیره خواهند گرفت.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به یکی از معیارهای توانمندی مددجویان اشاره کرد و گفت: مددجویان مجری طرح های اشتغال و خودکفایی طی مدت زمان مشخص پس از اجرای طرح با کسب درآمد حداقل ۱۰ درصد بیشتر از دستمزد سالانه مصوب شورای عالی کار جزو گروه هایی هستند که از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: مدت زمان بهره مندی از خدمات به خانواده های توانمند شده حداکثر دوسال است که بر حسب ضرورت و نیاز خانواده و افراد برای یک مدت معین حداکثر یک دوره دوساله نیز تمدید می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تمرکز کمیته امداد در طرح های اشتغالزایی نظارتی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات