بخش دولتی ۲۰ هزار میلیارد ریال در اردبیل هزینه کرد

به گزارش خبرنگار مهر، اقبال عباسی ظهر چهارشنبه در مراسم معرفی مدیرکل شعب بانک کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: این رقم برای یارانه، هزینه جاری ادارات، آموزش‌وپرورش، بهداشت و درمان، دادگستری و مواردی از این دست هزینه شده است.

وی افزود: این در حالی است که کل اعتبار عمرانی استانی سال گذشته هزار میلیارد ریال بود که در نهایت نیز با ۴۰ درصد تخصیص در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار با تاکید به ضرورت تامین مالی پروژه ها افزود: عمده این مشکلات از وابستگی اقتصاد به درآمد نفت حاصل شده است.

عباسی متذکر شد: به دلیل ضرورت قطع این وابستگی امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامیده شده است؛ چرا که اقتصاد مقاومتی اقتصادی درون زا و برون گرا و به معنی تولید و صادرات است.

وی با تاکید به اینکه تا قبل از انقلاب اسلامی اقتصاد وابسته به نفت کشور را دچار مشکلات عدیده ساخته بود، تصریح کرد: امام راحل با طرح تئوری نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی به مبارزه با این تفکر پرداخت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار تصریح کرد: در مقابل استکبار جهانی که زمانی با سنگ اندازی در مقابل انقلاب و سپس با جنگ تحمیلی در مقابل این آرمان ایستاده بود طی سال ها بعد تحریم  و توطئه را آغاز کرد.

به گفته عباسی تحریم با این هدف انجام می شد که پول های کشور بلوکه شود و کشور از رشد و توسعه باز ماند و مردم نیز از وضعیت پیش آمده ناراضی شوند.

وی تاکید دارد که در وضعیت کنونی قطع وابستگی از پول نفت یک ضرورت است و مقام معظم رهبری این ضرورت را تشخیص دادند و امسال را به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری کردند.

وی با تاکید مسئولیت خطیر بانک کشاورزی در نظام بانک داری کشور، ادامه داد: این بانک به ویژه در حوزه توسعه بخش آب و خاک مسئولیت خطیری دارد و می تواند به توسعه کشاورزی به ویژه صنایع تبدیلی کمک کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار معتقد است بانک کشاورزی می تواند با تعریف تسهیلات مناسب دست طبقات ضعیف را گرفته و از مهاجرت از روستا ممانعت کند و در عین حال ارزیابی دقیقی از طرح های موجود داشته باشد.

تأمین ۶۴ درصد منابع بخش کشاورزی از تسهیلات بانکی

عضو هیئت‌مدیره بانک کشاورزی نیز در این مراسم گفت: شش میلیون و ۵۰۰ هزار میلیارد ریال منابع در بخش کشاورزی موردنیاز است که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها ۶۴ درصد از آن از طریق تسهیلات بانکی تأمین می‌شود.

داور ماهی کار تصریح کرد: اسناد راهبری نشان می‌دهد برای رسیدن به رشد اقتصادی پنج‌درصدی در بخش کشاورزی لازم است شش میلیون و ۵۰۰ هزار میلیارد ریال منابع تأمین شود.

وی افزود: برای تأمین این مقدار شش درصد درآمدهای عمومی، دو درصد صندوق توسعه ملی، یک درصد منابع خارجی فاینانس، ۲۷ درصد سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی و ۶۴ درصد تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.

عضو هیئت‌مدیره بانک کشاورزی تأکید کرد: در واقع سه هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال به واسطه تسهیلات تأمین می‌شود و این خود جایگاه نظام بانکی را تأکید دارد.

ماهی کار متذکر شد: بررسی عملکرد نظام بانکی کشور در بعد از انقلاب نشان می‌دهد بانک کشاورزی جایگاه ویژه در توسعه کشور داشته و در سال‌های ۹۰ تا ۹۴، ۹۰ درصد از پرداختی‌های نظام بانکی بخش کشاورزی توسط این بانک تأمین شده است.

وی افزود: در این مقطع ۸۵ درصد آنچه پرداخت شده به واسطه منابع داخلی و تنها ۱۵ درصد از محل وجوه اداره شده است.

عضو هیئت‌مدیره بانک کشاورزی یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های این بانک را سرمایه انسانی آن دانست و افزود: در کنار سرمایه مادی وجود ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر پرسنل به عنوان سرمایه اصلی بانک قلمداد می‌شود.

ماهی کار انسان و سرمایه انسانی را کلیدی‌ترین مفهوم در تعریف ادبیات توسعه سازمانی دانست و تأکید کرد: هر چند در گذشته بیشتر سرمایه‌ها ملموس بود امروز در میزان ترکیب سرمایه ملموس و غیرملموس جای سؤال است.

در این مراسم رضا نوری به عنوان مدیر جدید شعب بانک کشاورزی استان اردبیل منصوب شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بخش دولتی ۲۰ هزار میلیارد ریال در اردبیل هزینه کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات