اجرای طرح نسخه نویسی کشاورزی مدرن را بدنبال خواهد داشت

به گزارش خبرنگار مهر، نیاز علی ابراهیمی پاک ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد کود سازمان که با حضور معاونین و مدیران برگزار شد با اشاره به لزوم مشاوره فنی به تولید کنندگان افزود: کارشناسان فنی که به عنوان نسخه نویسی در بخش کشاورزی مشارکت می کنند می توانند برای هر مزرعه بر اساس نیاز گیاه؛ کود و سم تجویز نمایند تا بتوان محصولی با کیفیت همراه با افزایش راندمان تولید داشته باشیم.

وی بیان کرد: کارشناسان نسخه نویسی با ورود به مزرعه و ارائه نسخه؛ میزان مصرف کود، سم و بذر نقش بسزایی در تولید محصول با کیفیت خواهند داشت.

ابراهیمی پاک در ادامه به وضعیت توزیع کود، بذر و سم در بخش کشاورزی استان قزوین با اشاره به وضعیت توزیع کود و نهاده های کشاورزی خواستار همکاری بیشتر مراکز توزیع و تعاون روستایی در امر توزیع کود شد.

به گفته وی؛ استفاده بهینه و بموقع در مصرف کود در افزایش راندمان تولید محصول تاثیر گذار خواهد بود.

ابراهیمی پاک بیان کرد: یک نسخه نویس خوب  باید خاک شناس  باشد تا بتواند بر اساس نیاز گیاه نسخه تجویز کنند.

وی تاکید کرد: در این طرح در مرحله اول؛ کارشناسان و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی آموزش نسخه نویس را خواهند گرفت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای طرح نسخه نویسی کشاورزی مدرن را بدنبال خواهد داشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات