60 میلیارد تومان تسهیلات برای تجهیز ماشین‌آلات کشاورزی در اردبیل پرداخت شد

اقتصاد مقاومتی یکی از اهداف اصلی در برنامه ششم دست‌یابی به رشد اقتصادی ۵ درصدی است که در این زمینه تسهیلات کشاورزی و ظرفیت‌های بخش کشاورزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، یکی از اولویت‌های اساسی پویایی اقتصاد منطقه تحقق اقتصاد مقاومتی است که در این راستا پیش‌بینی شده است در برنامه ششم به رشد اقتصادی 5 درصد دست یابیم که بانک کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی در این زمینه نقش اساسی دارند.

عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب بانک کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اساسی بانک کشاورزی در کشور تحقق رشد اقتصادی 5 درصدی است که برای رسیدن به این هدف اعتبارات کلانی اختصاص یافته است و امید داریم برای نهایی ساختن این طرح و تحقق اقتصاد مقاومتی به همین منوال حمایت از کشاورزان ادامه‌دار باشد.

داود ماهی‌کار با اشاره به اینکه بانک کشاورزی نقش بسیار مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری دارد، افزود: 90 درصد تسهیلات کشاورزان در کشور از طریق بانک کشاورزی پرداخت شده است که این نشان از اهتمام به حوزه کشاورزی است.

عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی با اشاره به فعالیت نیروها و پرسنل کاردان در شعب بانک کشاورزی در سراسر کشور، بیان کرد: 75 درصد از پرسنل بانک کشاورزی فرهیخته دانشگاهی بوده و این بانک با داشتن 18 هزار و 590 پرسنل گام بزرگی در توسعه و پویایی اقتصاد منطقه داشته است.

بی‌شک بانک کشاورزی می‌تواند گام محکمی در راستای حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان و بهره‌برداران منطقه داشته باشد و با ارائه تسهیلات به این اقشار در راستای افزایش تولید محصولات کشاورزی مرغوب و درآمدزایی برای منطقه موثر باشد که به یقین اشتغالزایی نیز به دنبال این دو اصل مهم تحقق می‌یابد.

رضا نوری، مدیر جدید شعب بانک کشاورزی استان اردبیل نیز در این آئین مهمترین اهداف بانک کشاورزی در سال 95 را توسعه اقتصادی در بخش کشاورزی و تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار سال برشمرد و گفت: ما در این زمینه رسالت بسیار خطیر و حساسی بر عهده داریم که امیدواریم با تعامل همه‌جانبه بتوانیم در پایان سال نتایج و گزارشات ارزنده‌ای را ارائه دهیم.

وی تصریح کرد: یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری تکیه به مردم و نیز ظرفیت‌های داخلی است که در این زمینه بانک کشاورزی گام اساسی برداشته و با حمایت از کشاورزان پیشرو تحقق اقتصاد مقاومتی در منطقه است.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان اردبیل افزود: کشاورزان و بهره‌برداران نقش مهمی در امنیت غذایی کشور دارند و ما قدردان زحمات واقف این قشر تلاشگر در سطح کشور و استان هستیم و با برنامه‌ریزی مناسب از این قشر به صورت همه‌جانبه حمایت می‌کنیم که در این زمینه حمایت نهادهای مرتبط نیز می‌توان بیش از پیش در هموار ساختن مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی کمک حال ما باشد.

جواد محمودی، مدیر پیشین شعب بانک کشاورزی استان اردبیل که به عنوان مدیر جدید شعب بانک کشاورزی استان آذربایجان شرقی انتخاب شد، گفت: رسالت بسیار خطیری بر عهده بانک کشاورزی در راستای پویایی اقتصاد مقاومتی و تحقق اقتصاد مقاومتی گذاشته شده است و در این زمینه همگان وظیفه حساسی بر عهده داریم و باید با مدیریت راهبردی رشد و توسعه منطقه را در بخش کشاورزی منطقه رقم بزنیم.

وی تصریح کرد: در طول 10 ماه فعالیتم در بانک کشاورزی استان اردبیل اقدامات بسیار خوبی برای حمایت کشاورزان انجام شد که در این راستا مسئولان استان به ویژه سازمان جهاد کشاورزی با بانک کشاورزی تعامل همه‌جانبه‌ای داشت.

در این مراسم لوح تقدیر و انتصاب سمت مدیر شعب بانک کشاورزی استان اردبیل به رضا نوری از طرف مدیر بانک کشاورزی اهدا و قرائت شد و از زحمات محمودی، مدیر سابق شعب بانک کشاورزی استان اردبیل تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

مجوز سردخانه سیب‌زمینی 130 هزار تنی در اردبیل صادر شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: مجوز راه‌اندازی سردخانه سیب‌زمینی 130 هزار تنی در استان اردبیل صادر و هم‌اکنون عملیات اجرایی سردخانه 70 هزار تنی این محصول در اردبیل آغاز شده است.

عدیل سروی با بیان اینکه هم‌اکنون 21 هزار و 500 هکتار از اراضی دیم استان اردبیل توسط 4 پیمانکار در حال تبدیل شدن به اراضی آبی است، افزود: دراین زمینه اعتبارات ویژه‌ای از محل صندوق توسعه ملی با نظر مقام معظمر هبری اختصاص یافته است که در مدت 4 سال 22 هزار هکتار از اراضی دیم استان اردبیل آبی می‌شود که این اقدام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در استان اردبیل بی‌سابقه بوده است.

وی از اختصاص 60 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بهره‌برداران و کشاورزان برای خرید ماشین‌آلات کشاورزی خبر داد و گفت: در صدد هستیم با راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولا ت کشاورزی گام بزرگی در توسعه اقتصاد و بخش کشاورزی منطقه برداریم.

گزارش از اکبر رزمی

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «60 میلیارد تومان تسهیلات برای تجهیز ماشین‌آلات کشاورزی در اردبیل پرداخت شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات