نخستین خودآموز علمی تلاوت قرآن در اصفهان تدوین شد

موسسه قرآنی استاد بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به پیگیری منویات رهبر انقلاب در حوزه تلاوت قرآن کریم گفت: کتاب مهارت‌های تنغیمی و القای معانی در هنر تلاوت قرآن برای نخستین بار در کشور به چاپ رسید.

غلامرضا شاه‌میوه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره کتاب جدید خود در حوزه تلاوت قرآن کریم اظهار داشت: کتاب «مهارت‌های تنغیمی و القای معانی در هنر تلاوت قرآن» در ماه‌های اخیر به چاپ رسیده که این کتاب مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر درباره رعایت موازین نغمه‌های قرآنی و القای معانی در تلاوت قرآن کریم تأکیداتی داشتند که بنده در یک پروژه 7 ساله موفق شدم که کتاب مهارت‌های تنغیمی و القای معانی در هنر تلاوت قرآن را به رشته تحریر در بیاورم.

استاد بین‌المللی قرآن کریم گفت: این کتاب همراه با یک لوح فشرده است و موضوعات مطرح شده در کتاب، مستند به مثال‌های صوتی است و به عنوان یک خودآموز عملی صوت و لحن برای کسانی که تجربه قرائت دارند و قصد دارند تلاوت خود را تکمیل کنند، به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار کتابی درباره مهارت‌های تنغیمی و القای معانی نوشته می‌شود، تصریح کرد: این کتاب برای قاریان مبتدی مناسب نیست و در آن مهارت‌هایی که یک قاری نیاز دارد تا آن را در تلاوت قرآن به کار بگیرد مطرح شده است.

شاه‌میوه خاطرنشان کرد: کتاب مهارت‌های تنغیمی و القای معانی در هنر تلاوت قرآن شامل 300 صفحه و  2 فصل است که در فصل نخست مهارت‌های تنغیمی و در فصل دوم مهارت‌های القای معانی تشریح شده است.  

به گزارش تسنیم کتاب «مهارت‌های تنغیمی و القای معانی در هنر تلاوت قرآن» در تاریخ 9 اردیبهشت 1395 همزمان با برگزاری نشست تخصصی شورای عالی قرآن رونمایی شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین خودآموز علمی تلاوت قرآن در اصفهان تدوین شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات