100 هکتار از زمین‌های بستر رودخانه‌های استان فارس رفع تصرف شد

رفع تصرف حریم رودخانه مدیر حفاظت رودخانه‌ها و سواحل آب منطقه‌ای استان فارس از رفع تصرف ۱۰۰ هکتار از اراضی بستر رودخانه‌های این استان در سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز،به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان فارس، محمدرضا خاندشتی با اشاره به اینکه در سال گذشته تخریب اعیانی در محدوده حریم رودخانه‌های استان فارس به میزان 20 هکتار انجام شده است اظهار داشت: در سال گذشته 100 هکتار از اراضی بستر رودخانه‌های استان رفع تصرف شده است.

وی لایروبی رودخانه چنار راهدار در محدوده روستای سلطان آباد و جلوگیری از ورود آب به مناطق مسکونی، ساماندهی رودخانه به صورت طرح بیوتکنیک در رودخانه کر، جلوگیری از برداشت غیرمجاز مصالح رودخانه‌ای و غیره را از جمله اقدامات این دفتر در سال گذشته عنوان کرد.

خاندشتی برگزاری کارگروه‌های سیل و مخاطرات دریایی در سطح استان و شهرستان‌ها را در راستای هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی در مواجه با پدیده سیلاب موثر برشمرد و افزود: بدین منظور در سال گذشته کارگاه‌های مدیریت یکپارچه سیل و خشکسالی، دوره‌های اصول مهندسی و تعیین حدود بستر و حریم رودخانه‌ها برگزار شده است.

وی به جذب اعتبارات لازم و عقد قرارداد برای انجام مطالعات ساماندهی مرحله اول رودخانه سیوند اشاره کرد و جذب اعتبارات لازم و عقد قرارداد برای انجام مطالعات ساماندهی مرحله اول رودخانه کر را در سال گذشته شایان توجه دانست.

مدیر دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل آب منطقه‌ای فارس همچنین از جذب اعتبارات لازم و عقد قرارداد برای انجام مطالعات مرحله دوم ساماندهی رودخانه‌های استان به میزان 23.5  کیلومتر خبر داد.

وی اهمیت حفظ و حراست از پهنه‌های آبی استان و برخورد با متصرفان را ضروری عنوان کرد و افزود: این مساله بیشتر از گذشته اهمیت یافته و در این راستا برخورد با متصرفین بستر رودخانه‌های استان و همچنین بهره‌برداران غیر مجاز مصالح رودخانه‌ای بیش از گذشته در دستور کار قرار دارد.

خاندشتی از هم‌استانی‌ها خواست با توجه به استمرار پدیده خشکسالی در استان، کاهش آورد آبدهی رودخانه‌ها و به دنبال آن شن و ماسه رودخانه‌ای، از تصرف بستر و حریم رودخانه‌ها و دریاچه‌ها و نیز برداشت غیرمجاز شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها خودداری کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «100 هکتار از زمین‌های بستر رودخانه‌های استان فارس رفع تصرف شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات