تحولات بازار مسکن شهر تهران در ارديبهشت ماه سال جاری

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، براساس آمار منتشر شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور که توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است، در این گزارش آمده است:

در اردیبهشت ماه سال 1395 ، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به 15431 واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل 8.2 درصد افزایش نشان می دهد.

در اردیبهشت ماه، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 40.1 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان 1.7 و 2.8درصد افزایش نشان می دهد.

در اردیبهشت ماه سال 1395 از میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل 78.3 میلیون ریال به منطقه 1 و کمترین آن با 21.4 میلیون ریال به منطقه 18 تعلق داشته است.

در اردیبهشت ماه سال 1395 ، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به15.4هزار واحدمسکونی رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 8.2 درصد افزایش نشان می دهد. 

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در اردیبهشت ماه سال 1395 حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا 5 سال ساخت با سهم52.1 درصد بیشترین سهم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده اند. سهم مزبور در مقایسه با اردیبهشت ماه سال 1394 ،1.6 واحد درصد کاهش نشان می دهد.

در حال تکمیل..

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحولات بازار مسکن شهر تهران در ارديبهشت ماه سال جاری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات