چند روز بعد از قطع قرص دوفاستون پریود می شویم؟

۴۴ ساله هستم. بعد از تشخیص کیست ودرمان آن بعد از دو ماه پریود نمی شدم که دکتر بار اول آمپول تجویز کرد و ماه بعد قرص دوفاستون. لطف فرمایید بگویید چند روز بعد از اتمام قرص باید پریود شوم و شروع مصرف قرص باید چه موقع باشد؟ در ضمن دکتر معتقد به شروع یائسگی است. نظر شما در این رابطه چیست؟

پاسخ
سلام بعد از مصرف قرص دوفاستون یا آمپول پروژسترون، معمولا بین 10 - 3 روز طول می کشد تا پریود اتفاق بیفتد. در صورتی که بیش تر از 10 روز طول بکشد، نیاز به سونوگرافی و بررسی بیشتر دارد. مصرف بعدی قرص باید از حدود روز 15 یا 16 پریود (یعنی از شروع خونریزی، روز15) باشد که در صورت مصرف دوفاستون، شبی 1 عدد و در صورت مصرف مدروکسی پروژسترون شبی 2 عدد به مدت 10 شب باشد. در مورد شروع یائسگی، بیشتر باید از روی نتیجه آزمایش های هورمونی، نظر داد. ولی در هر صورت، سن 44 سالگی و نامنظم شدن پریود می تواند علامتی برای شروع یائسگی باشد. این روند می تواند تا چند سال طول بکشد. یعنی ممکن است از شروع، یائسگی حتی تا 6 - 5 سال بعد به طور کامل اتفاق بیفتد.

پاسخ توسط پزشکان مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا

[ منبع این خبر سایت نی نی نما می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چند روز بعد از قطع قرص دوفاستون پریود می شویم؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات