مازنی خبر داد: کاهش درگیری و تنش در مجلس دهم، دستور کار فراکسیون روحانیون است

مازنی خبر داد: کاهش درگیری و تنش در مجلس دهم، دستور کار فراکسیون روحانیون است سیاست > مجلس - فراکسیون روحانیون مجلس دهم در تنها جلسه خود، به بحث‌هایی همچون هویت دینی، همسویی با انقلاب و تلاش ویژه برای ایجاد آرامش در فضای مجلس و کاهش درگیری میان نمایندگان پرداخته است.

حجت الاسلام احمد مازني عضو فراکسیون روحانیون مجلس دهم در گفت و گو با خبرآنلاين، در توضيح دستور كار فراكسيون روحانيون به منظور كاهش تنش در مجلس دهم، افزود: نماينده‌هاي مجلس از گروه‌هاي سياسي مختلفي هستند، كه اين جهت گيري ممكن است در برخي موارد موجب موضع‌گيري تند و حتي ايجاد درگيري و تنش در مجلس شود. در همين راستا، روحانيون مجلس مي‌توانند با تلاش در افزايش صعه صدر نمايندگان مجلس، محيط آرام و پويايي را براي مجلس مهيا كنند.

اين نماينده اصلاح طلب مجلس در رابطه با چگونگي ايفاي نقش روحانيون مجلس در كاهش تنش ميان چهره‌هاي سياسي حاضر در مجلس دهم، گفت: روحانيت در دوره‌هاي مختلف تاريخ سياسي كشور ما مظهر انسجام جامعه بوده و از شكافت‌هاي سياسي جلوگيري كرده است. با تكيه بر اين ديدگاه، اعضاي فراكسيون روحانيون خواهان نقش آفريني در مسير كاهش درگيري در مجلس دهم هستيم.

مازني با تأكيد بر اين موضوع كه نقش وحدت گراي روحانيون، در مجلس نهم بسيار كم رنگ شده بود و ما در تلاش هستيم تا به ترميم چهره روحانيت در مجلس دهم بپردازيم، گفت: فراكسيون روحانيون، در جلسه اول خود تنها بر روي اصول كلي بحث كرده و هنوز روي روش‌هاي دستيابي به اين خواسته صحبتي نشده است.

او همچنين در رابطه با انتخاب هيات رئيسه فراكسيون روحانيون، اظهار كرد: هنوز اين بحث در فراكسيون مطرح نشده و هيچ گمانه زني در رابطه با انتخاب رئيس فراكسيون وجود ندارد. اميد است در جلسه هفته بعد فراكسيون، وارد جزئيات شويم.

اين نماينده مجلس دهم، در پاسخ به سوالي که به گرايش‌هاي سياسي مختلف روحانيون مجلس اشاره داشت، گفت: نگاه اصلي ما، همان نگاه طلبگي است و گرايش‌هاي سياسي در اين فراكسيون از نظر اهميت، موضوعي درجه دوم هستند. بر همين اساس تمام اعضا با حفظ هويت سياسي خود، بدون هيچ مشكلي به بحث و گفت و گو مي‌پردازند. نگاهي كه تلاش خواهيم كرد تا آن را در ميان ساير نمايندگان مجلس نيز بسط دهيم.

گفتني است فراكسيون روحانيون در مجلس دهم، تركيب چندگانه‌اي از نمايندگان اصلاح طلبي همچون حجت الاسلام مازني و نمايندگان اصولگرا و حتي نزديك به جبهه پايداري همچون حجت الاسلام ذوالنور را شامل مي‌شود. فراكسيوني كه انتخاب رياست آن، مي‌تواند مسير و جهت گيري سياسي آن را تعيين كند.

2727

کلید واژه ها: مجلس دهم - روحانیت و تبلیغ -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مازنی خبر داد: کاهش درگیری و تنش در مجلس دهم، دستور کار فراکسیون روحانیون است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات