اختصاص 21 پایگاه سنجش سلامت برای کلاس اولی ها در البرز

حسن نوروزی روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا هدف از فعال سازی این پایگاه ها را در دو بخش تشخیص اولیه و تخصصی در زمینه ارزیابی سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی پسران و دختران 5 سال تمام برای ورود به پایه اول ابتدایی در البرز ذکر کرد.
وی اظهار کرد: در این طرح نوآموزان از نظر بینایی سنجی ، شنوایی، آمادگی تحصیلی به ویژه از نظر هوش توسط کارشناسان در پایگاه های اولیه و تخصصی مورد سنجش قرار می گیرند.
وی با اشاره به شروع نام نویسی دانش آموزان از امروز در البرز خاطرنشان کرد: والدین و سرپرست های نوع آموزانی که 5 سال تمام تا تاریخ 31 شهریور ماه 95 باشند با مراجعه و ارائه مدارک لازم به کارکنان ثبت نام مدارس ابتدایی استان اقدامات لازم را انجام دهند.
نوروزی گفت: پس از تائید مدارک نام نویسی در مدارس ، مشخصات فردی دختران و پسران و کد آموزشگاه در سامانه الکترونیکی سنجش ثبت و برای آنان جهت مراجعه به پایگاه های سنجش اولیه نوبت صادر می شود.
رئیس اداره استثنایی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: 170 کارشناس مسوولیت سنجش دختران و پسران دارای شرایط سنی اعلام شده برای ورود به پایه اول ابتدایی را در بخش سلامت جسمی و ذهنی بر عهده دارند.
وی با اشاره به نقش مهم ضریب هوشی و سلامت جسمی در افراد برای یادگیری نکات آموزشی - تربیتی در کلاس درس معلم یاد آور شد: دانش آموزانی که در تشخیص اولیه با مشکل روبرو شوند و تائید کارشناسان را در پرونده اشان نداشته باشند به پایگاه تخصصی سنجش فعال درکرج مرکز استان و ساوجبلاغ ارجاع داده می شوند.
نوروزی بیان کرد: این پایگاه ها در نواحی 1 ، 3 و 4 کرج ، طالقان ، نظرآباد و اشتهارد از 17 خرداد ماه فعالیت کاری خود را از ساعت 8 صبح تا 30/12 ظهر آغاز می کنند.
وی زمان اجرای این طرح را تا پایان شهریور ماه 95 اعلام کرد و افزود: لازم است خانواده ها انجام مراحل سنجش را حدکثر تا هفته اول شهریور ماه انجام دهند.
به گفته وی برای سال تحصیلی آینده حدود 40 هزار دختر و پسر برای ورود به پایه اول ابتدایی تحت پوشش طرح سنجش قرار می گیرند.
البرز 420 هزار دانش آموز دارد.
2819/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختصاص 21 پایگاه سنجش سلامت برای کلاس اولی ها در البرز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات