از سیاسی شدن این نهاد فرهنگی اجتناب کرده‌ایم

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان اسناد و کتابخانه ملی، سیدرضا صالحی امیری در نشست فصلی مدیران ستادی و استانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در شیراز، به برگزاری بیش از 360 نشست در اندیشگاه فرهنگی در سال گذشته اشاره کرد.
وی افزود: کار سیاسی در اندیشگاه فرهنگی حکم موریانه دارد و در این اندیشگاه صرفا باید کار اندیشه‌ای و فکری انجام شود، به طور جدی و اکید از سیاسی شدن پژوهشگاه و این نهاد فرهنگی اجتناب کرده‌ایم.
مشاور رئیس‌جمهوری تصریح کرد: کار فرهنگی کاری است بلند مدت که تامل و تحمل را می‌طلبد هرچند سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده اما امروز به عنوان یکی از نهادهای فرهنگی کشور شناخته می‌شویم و در سطح دولت حضور فعال داریم.
وی ادامه داد: در راستای فعالیت‌های سازمان، مکتب (مجمع کتابخانه های بزرگ کشور) شکل گرفت و مهتاب (مجمع هماهنگی مراکز تاریخ پژوهی و بانک های اسنادی ایران) نیز در هماهنگی نهادهای اسنادی نقش محوری دارد.
به گفته صالحی امیری، امروز سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، شورای فرهنگ عمومی و کمیسیون فرهنگی دولت و همچنین رویدادهای حوزه فرهنگی نقش موثری دارد که این مرهون تلاش‌های شما و خدمات گذشتگان است.
وی همچنین از تغییرات ساختاری جدید در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خبر داد و گفت: برخی تغییرات ساختاری در سازمان ضروری بود و بر همین اساس امور بین‌الملل به عنوان یک اداره کل در ساختار جدید سازمان تشکیل شد، اداره کل منابع الکترونیکی و غیر کتابی نیز در ساختار جدید ایجاد شده و دبیرخانه شورای عالی کتابخانه‌ها کشور نیز تشکیل خواهد شد.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خاطر نشان کرد: اهتمام به فناوری اطلاعات و دیجیتال سازی از اولویت‌ها و راهبردهای سازمان است و در همین راستا معاونت فناوری اطلاعات در ساختار جدید سازمان ایجاد شده که آینده سازمان را رقم می‌زند.
به گفته وی، همچنین ساختارهای پژوهشی سازمان اعم از پژوهشکده اسناد ملی، اداره کل آموزش و پژوهش و گروه‌های پژوهشی ادغام و پژوهشکده سازمان تشکیل خواهد شد.
فراهنگ**1880**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از سیاسی شدن این نهاد فرهنگی اجتناب کرده‌ایم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات