استان قم پایگاه دوم طرح های خانه کتاب شود

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب، جلسه توجیهی طرح «تابستانه کتاب» برای استفاده از تسهیلات یارانه کتاب فردا(پنجشنبه) در استان قم برگزار می شود.
در این جلسه مجید غلامی جلیسه مدیر عامل خانه کتاب، حسین قوامیان رئیس هیات مدیره ناشران استان قم، سیدمحمود حسینی مدیر عامل تعاونی ناشران استان قم و تعدادی از ناشران، کتابفروشان و اهالی قلم حضور خواهند داشت.
قوامیان هدف برگزاری این نشست را آشنایی کتابفروشی ها و ناشران با طرح «تابستانه کتاب» عنوان کرد و گفت: در این جلسه خانه کتاب و فعالیت های آن معرفی می شود زیرا می خواهیم استان قم به پایگاه دومی برای فعالیت ها و طرح های خانه کتاب تبدیل شود.
وی با بیان اینکه شیوه اطلاع رسانی طرح «تابستانه کتاب» باید به صورت گسترده و قابل فهم برای همه در سراسر کشور اجرا شود، افزود: آشنایی مردم، کتابفروشان و ناشران از اجرای طرح های «کتابفروشی به وسعت ایران » و «عیدانه کتاب» کم بود، این موضوع باعث شد استان قم مشارکت پررنگی در این طرح ها نداشته باشد.
سیدمحمود حسینی مدیر عامل تعاونی ناشران استان قم نیز درباره دلیل برگزاری این نشست گفت: برای جبران حضور کم رنگ استان قم در طرح «عیدانه کتاب» تصمیم گرفته شد تا در جلسه ای علت بررسی شود.
وی افزود: «کتابفروشی به وسعت ایران» و «عیدانه کتاب» از موفقیت چنین طرح هایی در سراسر کشور خبر می دهد زیرا جامع و کامل هستند و توانستند ارتباط خوبی با مخاطبان و کتابفروشان برقرار کنند.
حسینی ادامه داد: در صورتیکه سیاست های خانه کتاب را بطور دقیق اجرا کنیم، می توانیم حضور مفیدی در طرح «تابستانه کتاب» داشته باشیم.
جلسه توجیهی طرح «تابستانه کتاب» ساعت 30: 20 دقیقه به نشانی قم، خیابان معلم، مجتمع ناشران قم برگزار می شود.
طرح «تابستانه کتاب» از 16 تیر تا 15 مرداد ماه در کتابفروشی های عضو طرح اجرا می شود.
موسسه خانه کتاب بمنظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، همزمان با آغاز تابستان، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور، بصورت مستقیم به خریداران کتاب پرداخت می کند.
فراهنگ ** 1880 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استان قم پایگاه دوم طرح های خانه کتاب شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات