دانش آموزانی که تجربه آموزش و پرورش شدند

به گزارش ایرنا ، جشن پایان دوران تحصیلات دوره اول متوسطه نظام جدید مدارس خلخال روز چهارشنبه در حالی برگزار شد که دانش آموزان این دوره از مقطع ششم ابتدایی به مدت چهار سال به عنوان اولین دانش آموزان نظام جدید آموزشی 6-3-3 برای آموزش و پرورش در اجرای این طرح تجربه شدند.
برخی دانش آموزان نهم مدرسه نمونه دولتی حضرت معصومه (س) در حاشیه برگزاری جشن پایان دوره تحصیلات دوره اول متوسطه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از شرایط سخت تحصیل خود و کسب تجربه برای اجرای این نظام نوین آموزشی سخن گفتند.
به گفته این دانش آموزان ، از زمان پایان تحصیلات دوره پنجم ابتدایی آنها به عنوان نخستین دانش آموزان نظام جدید 6-3-3 آموزش و پرورش پای به کلاس ششم ابتدایی گذاشته و بسیاری از آزمون و خطاهای اجرای این دوره از جمله اشتباهات مربوط به خطای چاپی کتاب های درسی و یا تاخیر در چاپ کتاب این دوره و نیز تجربه نخست معلمان بر روی آنها آزمایش شد.
این دانش آموزان معتقدند: که این آزمون و خطا از سال ششم ابتدایی شروع و به مدت چهار سال تا پایان کلاس سوم دوره اول متوسطه و یا به اصطلاح امروزی نهم با آنها همراه شد.
البته این سختی کار تنها متوجه دانش آموزان این دوره نبوده و معلمان این دوره نیز که اولین تجربه خود در تدریس نظام جدید آموزشی بود از سختی های این دوره سخن گفتند.
کسب تجربه آموزش و پرورش و کار سخت دانش آموزان این دوره هنوز به پایان نرسیده و دانش آموزانی که موفق به پایان دوران تحصیلات دوره اول متوسطه شده اند در سال تحصیلی جدید پای به دوران دوم متوسطه و یا کلاس دهم گذاشته و به مدت سه سال نیز برای رفع اشکال نظام جدید آموزشی تجربه آموزش و پرورش خواهند شد.
به گفته سید اردشیر رشیدی ، مدیر آموزش و پرورش خلخال 766 دانش آموز دختر و پسر در هشت مدرسه و شش هنرستان فنی و حرفه ای و کار و دانش شهری و روستایی این شهرستان که از دوره ششم ابتدایی به عنوان اولین دانش آموزان نظام جدید 6-3-3 آموزش و پرورش این دوره را تجربه کرده اند امسال از مدارس دوره اول متوسطه فارغ التحصیل شده و وارد مدارس دوره دوم متوسطه می شوند.
7119/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانش آموزانی که تجربه آموزش و پرورش شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات