بحران مهاجرت/نزدیک به سه هزار پناهجو از آغاز امسال در مدیترانه غرق شده اند

روزنامه فرانسوی «لو فیگارو» با اعلام این خبر افزود: سخنگوی این کمیساریا با اعلام آمار قربانیان مدیترانه در سال جاری میلادی، اعلام کرد 'از ژانویه 2014 (دی/ بهمن 1392) تا ژوئن 2016(خرداد 1395)، بیش از 10 هزار مهاجر که قصد داشتند خود را به اروپا برسانند، در دریای مدیترانه غرق شده اند'.
به گفته این سخنگو، در سال 2014 میلادی، سه هزار و 500 نفر در مدیترانه غرق شدند. این رقم در سال 2015 به سه هزار و 771 نفر افزایش یافت. این ارقام با احتساب قربانیان مدیترانه در سال جاری میلادی (دوهزار و 814 نفر) به رقم «وحشتناک» بیش از 10 هزار مورد مرگ در دریای مدیترانه می رسد.
بحران مهاجرت همچنان قربانی می گیرد. در سال 2015 میلادی اعلام شد که بیش از یک میلیون پناهجو عمدتا سوری توانسته اند از دریای مدیترانه بگذرند اما بسیاری از مهاجران هرگز به مقصد نرسیدند.
سخنگوی کمیساریای عالی پناهجویان همچنین اعلام کرد: از سال 2014 میلادی تا کنون، روند افزایش موارد غرق شدن در دریای مدیترانه متوقف نشده و حتی تعداد این موارد در روزهای گذشته، از آستانه 10 هزار مرگ فراتر رفته است.
سازمان بین المللی مهاجرت که به سازمان ملل وابسته نیست، اعلام کرده است: از ابتدای سال 2016 میلادی تا کنون، دو هزار و 809 نفر در دریای مدیترانه غرق شده اند. این رقم در نیمه اول سال 2015 میلادی، یک هزار و 838 نفر اعلام شده بود.
این نهاد همچنین اعلام کرد: تعداد موارد مرگ مهاجران در مدیترانه در سال 2016 میلادی، یک هزار نفر بیش از مدت مشابه پارسال است و این در حالیست که هنوز سه هفته تا پایان شش ماهه نخست سال 2016 میلادی زمان باقی است.
سازمان بین المللی مهاجرت همچنین اعلام کرد: یک قایق 25 متری روز جمعه با حدود 700 مهاجر و پناهجو در جنوب جزیره «کرت» یونان واژگون شد. 320 تن از سرنشینان این قایق ناپدید شده اند.
به گزارش ایرنا، جنگ و ناآرامی در خاورمیانه و وخامت اوضاع اقتصادی در آفریقا، موج مهاجران را روانه اروپا کرده است. سازمان ملل، بحران مهاجرت به قاره کهن را در سال 2015 میلادی، مهم ترین بحران پس از جنگ جهانی دوم اعلام کرد.
پیشتر سران هفت اقتصاد بزرگ جهان موسوم به «گروه 7»، در نشستی بحران ناشی از موج مهاجرت را «چالشی جهانی» خواندند و متعهد شدند برای تامین نیازهای فوری و بلند مدت پناهجویان، سطح کمک های خود را افزایش دهند.
اروپام ** 9053**1485**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بحران مهاجرت/نزدیک به سه هزار پناهجو از آغاز امسال در مدیترانه غرق شده اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات