مدیر کل حراست بیمه سلامت ایران: مراقب سوء استفاده شرکت های سودجو باشید

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران؛ سید محمد رضا هاشمی نیا اظهار کرد: مدتی است برخی افراد و همچنین شرکت ها با سوء استفاده از نام سازمان بیمه سلامت ایران و یا عناوین مشابه دیگر، اقدام به ارائه خدمات بیمه ای در حوزه سلامت کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: این شرکت های سودجو ضمن برقراری تماس تلفنی با خانواده ها و دریافت وجه از آنان، وعده صدور کارت بیمه سلامت و یا دفترچه ای به نام سرپرست خانوار برای استفاده از خدمات رایگان بیمه می دهند.
وی افزود: سازمان بیمه سلامت ایران تنها متولی طرح بیمه سلامت همگانی در کشور است و این سازمان با توجه به اهمیت موضوع و به منظور جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو، فعالیت این گونه شرکت ها را غیر قانونی اعلام می کند.
مشاور مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: این شرکت ها هیچ گونه وابستگی به سازمان بیمه سلامت ایران ندارند.
هاشمی نیا همچنین تصریح کرد: تنها دستگاه های ارائه دهنده بیمه پایه درمان، سازمان های بیمه گر پایه در کشور هستند و هیچ شرکت خصوصی حق ارائه بیمه پایه درمان را در کشور ندارد.
سازمان بیمه سلامت ایران در زمان حاضر حدود 40 میلیون بیمه شده دارد که از این شمار 10 میلیون تن تحت بیمه سلامت همگانی هستند و به رایگان بیمه شده اند.
اجتمام(1)**1776

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیر کل حراست بیمه سلامت ایران: مراقب سوء استفاده شرکت های سودجو باشید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات