پارک های فن آوری بسترساز تجاری سازی پژوهش دانشگاهی است

دکتر خسرو پیری روز شنبه در نشستی با مدیران و نمایندگان شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان اردبیل افزود: نقش دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری در اکوسیستم توسعه فناوری مهم بوده و به این بخش باید به طور مطلوب پرداخته شود.
وی بیان کرد: اکوسیستم توسعه فناوری نیاز به فرآیند سازی در حوزه های مرتبط دارد.عناصر زیادی باید در کنار هم قرار بگیرند تا بستر مناسب برای یک رویداد فناور محورانه فراهم شود.
وی همچنین با اشاره به جایگاه پارک های علم و فناوری در تشکیل و ادامه حیات شرکت های دانش بنیان از عزم جدی برای کمک به توسعه پارک های علم و فناوری خبر داد.
دکتر پیری پتانسیل استان اردبیل از لحاظ نیروی انسانی توانمند را مطلوب دانست و خواستار ایجاد ساختارها و فرآیندهای لازم برای تشکیل اکوسیستم توسعه فناوری و رشد مطلوب این استعدادها و بهره مندی از آنها در تولید و عرضه فناوری شد.
رییس پارک علم و فناوری اردبیل نیز در این نشست گفت: این پارک در سال اول راه اندازی توانسته 27 شرکت در این پارک مستقر کند.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان اردبیل ، دکتر عبدالقیوم قلی پوری افزود: میزان اقبال شرکت های فناور و دانش بنیان استان برای استقرار در پارک مطلوب بوده و متقاضیان زیادی درخواست حضور و استقرار در این پارک را دارند.
او با اشاره به تلاش های انجام شده برای ترویج فعالیت های فناور محورانه و دانش بنیان در استان موفقیت 14 شرکت را در اخذ مجوز دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را در سال 94 از نتایج آن برشمرد و گفت: از 72 شرکت فناور که به سمت طی فرآیند ارزیابی و بهره مندی از مزایای قانونی حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان از طریق وب سایت دانش بنیان هدایت شده بودند 14 شرکت موفق شدند دانش بنیان شوند و این در حالی است که از نظر ما بیش از 50 شرکت باید حایز شرایط می شدند.
وی از جمله مشکلات و موانع رشد پارک علم و فناوری را عدم وجود ردیف بودجه برای این پارک ذکر کرد و افزود: با وجود تلاش های انجام شده و مکاتبات مکرر متاسفانه در سال 95 نیز پارک علم و فناوری استان اردبیل از اعتبارات بودجه ای برخوردار نشد که این اتفاق پارک تازه تاسیس استان را با مشکلات جدی مواجه کرده است.
6018/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پارک های فن آوری بسترساز تجاری سازی پژوهش دانشگاهی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات