واکنش اسماعیلی به عکس یادگاری با زندانیان سیاسی

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: برخی سیاسیون رفتار بدی دارند، کسی که ضد انقلابی رفتار کرده و به نظام اسلامی توهین کرده و همه دستاوردهای نظام را زیر سوال برده نباید رفت با وی عکس یادگاری گرفت این یعنی دهن‌کجی به حاکمیت. خبرگزاری فارس: غلامحسین اسماعیلی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید زندانهای استان تهران گفت: در ارتباط با زندان از قدیم بر این باور بودم که به لحاظ وجود مشکلات و آسیب های اجتماعی و به لحاظ وجود افراد سود جو و فرصت طلب وجود زندان در همه حکومت ها امری ضروری است.

وی افزود: گرچه حبس و زندان کیفر افراد قانون شکن جامعه است اما در باور خود این را داریم که عموم مجازات ها به خصوص زندان هدف نیست بلکه به دنبال اصلاح رفتار فرد مجرم برای ایام آزادی است.

اسماعیلی تصریح کرد: ما در قوه قضائیه همواره گفته ایم که اهتمام به وضعیت زندانیان باید همیشه اولویت دستگاه قضایی باشد، چه زندانی کم داشته باشیم چه زیاد، در این اولویت هم باید استفاده حداقلی از زندان داشته باشیم اما این به صفر نمیرسد چون یک عده حتما باید به زندان بیایند.

رییس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: نباید کسی بیش از مدت مجازات قانونی خود در زندان بماند، کسی که اصلاح شده و شرایط استفاده از تسهیلات قانونی را دارد باید به او اعطا شود.

وی گفت: این نگرش الان از صدر تا ذیل دستگاه قضایی وجود دارد، جامعه هم باید نسبت به فردی که اصلاح و آزاد شده همین نگرش را داشته باشد اما برخی سیاسیون رفتار بدی دارند، کسی که ضد انقلابی رفتار کرده و به نظام اسلامی توهین کرده و همه دستاوردهای نظام را زیر سوال برده نباید رفت با وی عکس یادگاری گرفت.

اسماعیلی گفت: این یعنی دهن کجی به حاکمیت. در تمام دنیا زندانیان امنیتی یعنی مخالفان حکومت و خیلی بد است که حالا که آزاد شده با او عکس یادگاری گرفت.

وی ضمن قدردانی از زحمات مدیر کل سابق زندان های استان تهران گفت: آقای سلیمانی نمونه شاخص از مدیران بی ادعا اما پر تلاش دستگاه قضایی است، نمونه بسیار شاخص در عرصه مدیریت بود، زندان قصر که وصله ناجوری بر پیکره تهران بود تعطیل شد و سخت بود زندانبان هایی که در قلب تهران کار می کردند را متقاعد کرد به زندان تهران بزرگ یا قزلحصار برود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واکنش اسماعیلی به عکس یادگاری با زندانیان سیاسی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات