عفت مرعشی کیست؟

آنطور که در برخی نقل قول‌ها و خاطرات آمده است، عفت مرعشی در سال 58 جان همسرش را از سوء قصد گروهک فرقان نجات داد. خبرگزاری میزان: عفت مرعشی همسر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، متولد سال 1314 در کرمان است؛ وی فرزند حجت‌الاسلام سید محمد صادق مرعشی است. جدّ او آیت‌الله العظمی سید محمدکاظم طباطبایی یزدی صاحب کتاب "عروه الوثقی" است.

مریم طباطبایی یزدی، فرزند آیت‌الله سید احمد طباطبایی یزدی و نوه سید محمدکاظم طباطبایی یزدی بود که حاصل ازدواجش، ۴ پسر و ۵ دختر شد. عفت مرعشی نیز از همین خانواده است که نسبت او با دو واسطه به سید محمدکاظم طباطبایی یزدی می‌رسد.

عفت مرعشی در سال ۱۳۳۷ با اکبر هاشمی رفسنجانی ازدواج کرد؛حاصل این ازدواج ۵ فرزند شامل سه پسر و دو دختر است.

آنطور که در برخی نقل قول‌ها و خاطرات آمده است، عفت مرعشی در سال 58 جان همسرش را از سوء قصد گروهک فرقان نجات داد.

برخی معتقدند، عفت مرعشی در تصمیمات سیاسی همسرش مشارکت دارد؛ او خود را آغازگر رابطه ایران و عربستان سعودی پس از کشتار حاجیان ایرانی در سال ۱۳۶۶ می داند و نقل کرده است:«بعد از جریان کشتار حجاج ایرانی در سال 66، به تنهایی به عربستان سفر کردم. در این سفر، خانم ملک عبدالله میهمانی داد و یک عده را دعوت کرد و جلسه گذاشت. آنها از من خواستند که میهمانی را بپذیرم و من هم پذیرفتم. وقتی پذیرفتم روابط برقرار شد».

البته رفتار سیاسی عفت مرعشی خالی از حاشیه نیز نبوده است؛ موضعگیری وی در جریان فتنه 88، محکوم و سوال برانگیز بود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عفت مرعشی کیست؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات