طالبان الگوی حکومتی ما است!/ هم مذاکره می کنیم هم جنگ/ ویدئوی جدید احرارالشام است چه اطلاعاتی دارد؟

در ویدئویی که ابوعمر به تازگی منتشر کرده سعی نموده است با لفاظی های همیشگی به دفاع از این گروه تروریستی و مورد حمایت آمریکا بپردازد. طالبان الگوی حکومتی ما است!/ هم مذاکره می کنیم هم جنگ/ ویدئوی جدید احرارالشام است چه اطلاعاتی دارد؟سرویس بین الملل فردا: این روزها اوضاع سوریه به قدر آشفته است که سوال "احرار الشام دقیقا چه گروهی است؟" به یک سوال مهم در سیاست بین الملل تبدیل شده است.
در حالی که آمریکا، روسیه و دیگر کشورهای گروه بین المللی حامیان سوریه تلاش های خود برای یافتن راه حلی در سوریه را احیا کرده اند، بحث ها در این مورد که کدام گروه های مخالف بشار اسد جزئی از راه حل خواهند بود افزایش پیدا کرده است.
بسیاری از این بحث ها بر روی گروه احرار الشام، جهادی بودن آن ها و یا ارتباط احتمالی شان با القاعده متمرکز شده است.
تنها چند ماه پیش بود که آمریکا جلوی تلاش های روسیه برای تروریستی نامیدن این گروه در شورای امنیت را گرفت.
طالبان الگوی حکومتی ما است!/ هم مذاکره می کنیم هم جنگ/ ویدئوی جدید احرارالشام است چه اطلاعاتی دارد؟
حالا جانشین رهبر این گروه، ابوعمر در ویدئویی جایگاه احرارالشام در میان گروه های اسلام گرای تروریست را بیان کرده است. او در این سخنرانی دیدگاه های این گروه را توضیح داده و تفاوت شان با گروه های سلفی مانند القاعده و نیز داعش را بیان می کند. او البته تاکید کرده است که احرار چشم انداز نظامی مذهبی خود را همچنان حفظ خواهد کرد.
او در این سخنرانی با تشویق اعضا به دفاع از انتقادات گفته است:" همه اعضای گروه باید داستان شکل گیری گروه، دلایل شکل گیری آن، پایه هایی که گروه بر آن استوار است را بشناسد تا بتواند در برابر حملاتی که به این گروه می شود دفاع کند."
او در این سخنرانی تاکید نموده که احرار نه تنها با سلفی ها بلکه با تمام گروه های موجود اسلامی تفاوت دارد. ابوعمر با برشمردن چهار اسلام سلفی، اخوانی و دو مدل اسلام فردگرا، راه احرار الشام را راهی جدا می داند که موجب می شود این گروه مطابق با شرایط یا برای خواسته هایش بجنگد و یا مذاکره سیاسی کند.
ابوعمر درباره نسبت احرار الشام با دولت سوریه و نیز گروه طالبان نیز گفته است: ما اعتقاد داریم هر کاری که خدا برای دفاع از مسلمانان دستور داده است باید انجام شود اما اولویت ها و طبیعت جنگ درگیری هم در این مساله باید لحاظ شود.ما نمی توانیم به مذاکره برویم و بدون مقدمه خواستار رفتن بشار اسد شویم. این امر شدنی نیست. بنابراین اکنون وقت جهاد از طریق گلوله و جنگ است. اگر چه طالبان نتوانست حکومت خود را برای مدت زیادی نگاه دارد اما مدل حکومتی آن می تواند به عنوان الگویی مورد بحث قرار بگیرد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طالبان الگوی حکومتی ما است!/ هم مذاکره می کنیم هم جنگ/ ویدئوی جدید احرارالشام است چه اطلاعاتی دارد؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات