21 هزار هکتار اراضی ملی در کهگیلویه وبویراحمد واگذار شد

عزت الله بهشتی فر روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان واگذاری در قالب طرح های کشاورزی و غیرکشاورزی، تولیدی، قراردادهای بیع، اجاره ، فروش و انتقال قطعی اراضی بوده است.
وی اظهار کرد: از میزان 690 فقره کل واگذاری ها نیز تاکنون یک چهارم معادل 172 فقره آن تعیین تکلیف نهایی شده اند.
وی ابراز داشت: از این میزان نیز 10 مورد آن در قالب 12 هزار و 377 هکتار منجر به فسخ قرارداد شده است.
وی سطح منابع ملی در کهگیلویه وبویراحمد را حدود یک میلیون 450 هزار هکتار اعلام کرد و گفت: تهیه نقشه کاداستر و بانک اطلاعاتی زمین تا حدود زیادی میزان واگذاری های خارج از ضوابط را کاهش خواهد داد.
بهشتی فر اعتبار مورد نیاز برای تهیه نقشه کاداستر در کل اراضی ملی این استان را نیز افزون بر 50 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی با اشاره به اجرای تبصره یک ماده 55 قانون حفاظت از جنگل ها و منابع ملی نیز گفت: بر اساس این تبصره قانونی در صورت بروز هرگونه زمین خواری و تعرض سودجویان اداره کل منابع طبیعی در هر جای این استان می تواند بدون تشکیل پرونده قضایی اقدام به رفع تصرف و مقابله با متعرضان کند.
بهشتی فر افزود: طی سال های 93و 94 بیش از سه هزارو 700 هکتار پیشگیری و رفع تصرف از اراضی ملی و منابع طبیعی و بر اساس اعمال تبصره یک ماده 55 قانون حفظ جنگل ها و منابع طبیعی انجام شده است.
وی تصریح کرد: یکهزار و 850 هکتار از این میزان در سال 93 و حدود یکهزار و 900 هکتار نیز در سال 94 بوده است.
بهشتی فر اظهار کرد: بر اساس اعمال این ماده قانونی خرداد امسال بیش از 10 هزار اصله درخت در یکی از مناطق تصرف شده توسط سودجویان نیز قلع و قمع شد.
بیش از 86 درصد مساحت 16 هزارو 264 کیلومتر مربعی استان کهگیلویه وبویراحمد را جنگل و مرتع تشکیل داده است.
3016/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «21 هزار هکتار اراضی ملی در کهگیلویه وبویراحمد واگذار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات