باید با همکاری هم معادله چند مجهولی تولید و محیط زیست را حل کنیم

به گزارش چهارشنبه ایرنا، به نقل ازروابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، محمدرضا برکتین در نشستی که به منظور امضای تفاهم نامه زیست محیطی میان خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان و دانشگاه اصفهان برگزار شد، افزود: در اقتصاد، تولید جایگاه ویژه ای دارد و باید دید با انجام چه اقداماتی می توانیم بدون آسیب تولید کنیم.
وی اعلام کرد: بعنوان مثال با بعضی شیوه های خاص مثل تصفیه پساب می توانیم علاوه بر رفع مسایل زیست محیطی، ارزش افزوده هم ایجاد کنیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز در این جلسه تاکید کرد: کشور راهی به جز تولید ندارد.
اسرافیل احمدیه افزود: اگر تولید باعث بروز آثاری در محیط زیست می شود، باید آن آثار را از بین ببریم یا کم کنیم.
وی اظهار کرد: دانشگاه هم در این مقوله می تواند کمک قابل توجهی انجام دهد تا محیط مناسب برای فعالیت های تولیدی انتخاب شود.
در ادامه جلسه معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه اصفهان گفت: در استان ما کمتر مشکل محیط زیستی وجود دارد که مشابه آن در خارج از کشور نبوده و حل نشده باشد.
امیر رحیمی اضافه کرد: البته کپی برداری از الگوهای دیگر غلط است و هر راه حلی در شرایطی جواب می دهد و دانشگاه می تواند در زمینه یافتن راه حل ها به متولیان امر محیط زیست و صنعت کمک کند.
وی تاکید کرد: تفاهم نامه زمانی موثر خواهد بود که عملیاتی شود و امیدواریم این تفاهم نامه از روی کاغذ به مرحله اجرا برسد.
این تفاهم نامه با هدف ایجاد هم اندیشی علمی کاربردی در زمینه بهبود مسایل زیست محیطی به خصوص در بخش صنعت و تولید و با حضور رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان امضا شد.
تشکیل کارگروه مشترک کارشناسی برای بهبود مسایل زیست محیطی صنایع، انجام برنامه های کوتاه مدت و میان مدت در راستای حرکت به سوی صنعت سبز، بررسی استانداردها و مشوق های زیست محیطی و ارایه پیشنهادهای کارشناسی جدید و غیره، زمینه های فعالیت طرف های تفاهم نامه خواهد بود و یک کارگروه مشترک برای سازماندهی فعالیت ها تشکیل خواهد شد.
د/7153/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باید با همکاری هم معادله چند مجهولی تولید و محیط زیست را حل کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات