ضبط و لغو مجوز اسلحه متخلفان زیست محیطی

به گزارش ایرنا مهرداد فتحی بیرانوند روز چهارشنبه درنشست خبری با رسانه های گروهی افزود :برای نخستین بار در لرستان با همکاری رئیس کل دادگستری استان بخشنامه ای در راستای جلوگیری از درمعرض آسیب بودن گونه های جانوری استان به کلیه شعب دادسراها ،دادگاه های عمومی انقلاب و جزا ابلاغ شده است .
وی بیان کرد: اسلحه متخلفان زیست محیطی توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست ضبط وسپس در قالب مجازات های تکمیلی مجوز اسلحه باطل می شود .
وی ادامه داد: براساس این بخشنامه قضات مکلف به لغو مجوز اسلحه متخلفان زیست محیطی هستند .
فتحی بیرانوند افزود: این اقدام در حفظ وحراست از محیط زیست بسیار ارزنده است و آمارشکارغیرمجاز در سطح استان کاهش خواهد یافت .

***کلیه واحدهای صنعتی لرستان دارای پروانه نظارت محیط زیست هستند
مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت : در حال حاضر لرستان تنها استانی است که کلیه واحدهای صنعتی دارای پروانه نظارت محیط زیست هستند .
وی اظهار کرد : در این راستا کلیه واحدهای صنعتی به صورت دائمی و مرتب مورد نظارت و پایش قرار می گیرند .
وی بیان کرد : کلیه این واحدها دارای پرونده محیط زیستی هستند و این اقدام گام مهمی در راستای جلوگیری از آلودگی زیست محیطی است .
فتحی بیرانوند گفت : هر واحد صنعتی درصورت نقص در حوزه صنعتی مدیریت و برخورد خواهد شد .

***باغ وحش کاسیت خرم آباد فاقد استانداردهای اولیه زیست حیات وحش است
مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت : باغ وحش کاسیت یکی از طرح هایی است که بدون برنامه در دولت قبل در بام خرم آباد ایجاد شده است .
مهرداد فتحی بیرانوند افزود :احداث باغ وحش نیازمند استانداردهایی است که متاسفانه در این مکان رعایت نشده است .
وی اظهارکرد:تاکنون چندین گونه نادر درسال های گذشتهبه دلیل نبود استانداردهای لازم در این باغ وحش تلف شده است .
وی بیان کرد : اداره کل حفاظت محیط زیست به عنوان یک دستگاه ناظرو موظف به رسیدگی به حیات وحش به صورت جدی به این موضوع ورود داشته است .
فتحی بیرانوند گفت :فضای نگهداری حیوانات این باغ وحش دچار مشکلاتی است که با جلسات متعدد با استانداری استان وضعیت باغ وحش کاسیت مورد بررسی قرار گرفت .
وی افزود : با توجه به اینکه دامپزشکی استان اصرار به واگذاری این باغ وحش دارد و در کل کشور متولیان باغ وحش شهرداریها هستند داممپزشکی استان مکلف به تعیین تکلیف این باغ وحش شده است .
وی اظهار کرد :درصورت نابسامانی وضعیت باغ وحش کاسیت به ناچارحفاظت محیط زیست استان اقدام به تعطیلی این باغ وحش خواهد کرد .
***34 تشکل مردم نهاد در راستای حفظت از محیط زیست در لرستان فعال است
مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت : اداره کل حفاظت محیط زیست استان تعامل بسیار خوبی با تشکل های مردم نهاد دارد .
وی بیان کرد : در این راستا تشکل ها تخصصی و صنفی نیز در استان راه اندازی شده است .
فتحی ادامه داد : تشکل های مردم نهاد بخشی از بدنه جامعه هستند و نقش مهمی در فرهنگ سازی و حفظ و حراست از محیط زیست ایفا می کنند .
وی اظهار کرد: هیچگونه محدودیتی در رشد و افزایش تعداد این تشکل ها در استان وجود ندارد و ازفعال شدن اینگونه تشکل ها استقبال می شود .
7274/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضبط و لغو مجوز اسلحه متخلفان زیست محیطی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات