فرماندار دیر بوشهر: تهیه طرح آمایش سرزمینی شهرستان ضروری است

به گزارش ایرنا، حمزه اعتماد روز چهارشنبه در جلسه طرح آمایش سرزمین شهرستان دیر افزود: برنامه ریزی برای تهیه و اجرای طرح جامع آمایش سرزمینی با تکیه بر مزیت نسبی هر منطقه مهم است.
وی اظهارداشت: هدف از تدوین طرح آمایش سرزمین، توزیع بهینه جمعیت و فعالیت ها به گونه ای است که هر منطقه متناسب با قابلیت ها، نیازها و موقعیت خود از طیف مناسبی از فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی برخوردار خواهد شد.
فرماندار دیر گفت: از آنجایی که توسعه هر منطقه مستلزم ایجاد هماهنگی بین بخشهای مختلف صنعت، کشاورزی، دریایی و گردشگری است به گونه ای که متضمن توسعه پایدار و متوازن باشد، ضرورت تهیه طرح آمایش سرزمینی این شهرستان دو چندان می شود.
وی افزود: شهرستان دیر بعنوان بزرگترین بندر صیادی کشور و قطب کشاورزی در تولید محصول گوجه فرنگی خارج از فصل و وجود معادن مستعد، حمل و نقل دریایی و صادرات غیرنفتی زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه های کشاورزی، دریایی، صنعتی و گردشگری دارد.
اعتماد ادامه داد: در این طرح به دنبال آن هستیم تا مزیتهای نسبی شهرستان را شناسایی و با روشهای تخصصی در مقوله توسعه اقتصادی این منطقه وارد شویم.
فرماندار دیر یادآورشد: به منظور فرهنگ سازی موضوع از ظرفیت نخبگان، استادان و سازمانهای مردم نهاد ستفاده خواهد شد.
بندردیر در فاصله 180 کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر قراردارد.
7207/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار دیر بوشهر: تهیه طرح آمایش سرزمینی شهرستان ضروری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات